دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۵
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۷۷۲۴۹
گزارشگر : ۷۶
طی گفتگویی مطرح شد؛

خودکفایی مددجوی تبریزی با راه اندازی کسب و کار خیاطی

(چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹) ۱۳:۲۵

مددجویی که با تسهیلات کمیته امداد توانست برای خود کسب و کار خیاطی راه اندازی کند و از چرخه حمایتی خارج شود.

به گزارش سایت خبری امداد، او در تبریز زندگی می کند و از 10 سال قبل خانواده اش زیر چتر حمایتی کمیته امداد قرار گرفتند.  تا مقطع دیپلم درس خواند و بلافاصله وارد بازار کار شد. از آنجایی که به خیاطی علاقه داشت وارد این حرفه شد که حدود 20 سال همچنان در این شغل فعال است.

او می گوید: برای کسب مهارت بیشتر در سال 90 به سازمان فنی و حرفه ای مراجعه و مدرک گرفتم و سپس به اخذ پروانه کسب اقدام نمود. دوست داشتم برای خود کار کنم و کسب و کاری راه اندازی کند. لذا تصمیم گرفتم به کمیته امداد مراجعه کند و درخواست وام اشتغال نماید.

این مددجوی خودکفا شده می گوید: در سال 98 توانستم 50 میلیون تومان وام بگیرم و با توکل به خدا و حمایت های کمیته امداد کار را شروع کردم. .در ابتدا مواد اولیه، پارچه و چند چرخ خیاطی خریداری کرده و مکانی مناسب اجاره نمودم.

وی که از اعتبار بالایی در بازار لباس برخوردار است، دلیل آن را اینگونه می گوید: چون کیفیت دوخت ها مناسب بود و مرتب سفارش ها را قبول می کردم.

 او از تاثیر ویروس منحوس گفته و می افزاید: قبل از شیوع بیماری کرونا کسب و کار رونق داشت و برای 4 نفر نیز اشتغال زایی کرده بودم. اما کرونا و گران شدن اجناس و تورم شرایط سختی رقم زد و سفارش ها خیلی کم شد و تولیدات به فروش نرفت. تصمیم گرفتم مغازه اجاره کنم  و تا مساعد شدن اوضاع لباس های دوخته شده را بفروشم. شکر خدا فعلا با فروشندگی خرج و مخارج روزانه را در می آید.

او امیدوار است که با رفع بلای کرونا بتواند به روزهای پررونق گذشته برگردد و چرخ خیاطی ها نیز به گردش در آید.

وی شرایط مساعد حال حاضر زندگی خود را مدیون حمایت های کمیته امداد می داند و از درآمد خود راضی است و می گوید: سطح درآمد ما متغیر است اگر تقاضا و سفارش کار باشد، در آمد بیشتر می شود.  

انتهای پیام                                                                                                             

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید