دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۲
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۷۴۹۲۱
گزارشگر : ۷۶
فاتح تشریح می کند:

زکوات مردم آذربایجان شرقی در سال 98 در کجا هزینه شد؟

(سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۱:۰۲

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی از رشد 47 درصدی پرداخت زکات در استان در سال 98 خبر داده و به تشریح موارد مصرف آن پرداخت.

به گزارش سایت خبری امداد، یونس فاتح  با اشاره به جمع آوری بیش از 37 میلیارد تومان زکات در استان در سال‌ 98 گفت: این میزان پرداخت فریضه زکات نسبت به سال 97 رشد 47 درصدی داشته است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی اظهار کرد:  61 درصد از زکات جمع آوری شده در سال 98 برای امور محرومان هزینه شده و مابقی درآمد حاصل نیز در طرح های عمرانی و عام المنفعه مصرف شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته 381 مبلغ برای ترویج زکات به روستاها اعزام شدند، گفت: 3 هزار و 27 عامل افتخاری زکات در شهرها و روستاهای استان در سال 98 به ترویج این فریضه مشغول بودند.

فاتح با اشاره به نحوه هزینه و موارد مصرف زکات جمع آوری شده در آذربایجان شرقی، تاکید کرد: پرداخت 170 مورد کمک هزینه جهیزیه و تامین لوازم خانگی، احداث یا تعمیر مسکن 200 خانوار مددجو و نیازمند، تامین هزینه‌های درمانی و تحصیلی 863 نیازمند، آزادی 10 زندانی و پرداخت کمک معیشت به 77 هزار و 978 خانوار نیازمند از جمله موارد هزینه کرد زکات در سال گذشته بوده است.

فاتح بر ضرورت پرداخت الکترونیکی کمک‌های مردمی به نیازمندان اشاره و بیان کرد: مردم خیّر استان می توانند کمک‌های مالی خود به محرومان را از طریق تلفن همراه خود با شماره گیری کد #041*8877* پرداخت کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید