دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۲۷۶
گزارشگر : ۸۰
رئیس کمیته امداد دشتابی خبرداد؛

جمع آوری 109 میلیون تومان زکات در پنج روستا

(یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸) ۱۱:۵۵

رئیس کمیته امداد دشتابی گفت: جمع آوری زکات از کشاورزان ادامه دارد و طی چند روز گذشته در پنج روستای بخش دشتابی بیش از 109 میلیون تومان زکات جمع آوری شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ یوسف رحمانی طاهری بیان کرد: موضوع جمع آوری زکات با همکاری مردم ادامه دارد و این مشارکت مردمی در راستای عمل به دستور الهی زکات است.

وی ادامه داد: براساس روایات معصومین(ع) اولویت مصرف زکات برای نیازمندان است از این رو ما نیز تلاش می کنیم بیشترین سهم زکات را برای محرومان اختصاص دهیم البته لازم به ذکر است که در این اختصاص زکات هر روستا برای محرومان همان روستا هزینه می شود.

رئیس کمیته امداد دشتابی اضافه کرد: هدف اصلی کمیته امداد امام (ره) جمع آوری زکات است از این رو در روستاهایی که شورای زکات آنها فعال تر است، جمع آوری و هزینه کرد آن برای محرومان توسط اعضای محلی شورای زکات و خود کشاورزان زکات دهنده صورت می گیرد.

وی افزود: در تازه ترین اقدام برای جمع آوری زکات 109 میلیون و 500 هزار تومان زکات طی چند روز گذشته در پنج روستای احمد آباد، جوهرین، سعیدآباد، موین و علی آباد از توابع بخش دشتابی جمع آوری شده است.

رحمانی طاهری عنوان کرد: زکات از دستورات دین مبین اسلام است که به آن تاکید فراوان شده است، فرهنگ زکات باید در جامعه بیش از پیش ترویج شود چراکه این فرهنگ می تواند گام موثری در کاهش فقر و محرومیت بر دارد.

وی خاطرنشان کرد: فریضه الهی زکات و ترویج آن از مهمترین ارکان اسلامی است و پرداخت به‌ موقع زکات در رفع محرومیت و کم شدن فاصله طبقاتی جامعه مؤثر است در واقع رونق و شکوفایی اقتصادی سبب کم شدن فقر و رفاه و آسایش هر چه بیشتر اقشار جامعه می شود.

رحمانی طاهری با بیان اینکه ترویج زکات در بین مردم موجب رونق و شکوفایی بخش‌های مختلف جامعه به‌ویژه در حوزه اقتصادی می‌شود، یادآورشد: همه افراد جامعه به ویژه علما و روحانیان در راستای ترویج این فرهنگ وظیفه دارند و باید با فرهنگ سازی و آگاه سازی مردم به این مهم بیشتر پرداخته شود.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید