دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۶
سرویس : قم
کد خبر : ۱۷۲۲۷۰
گزارشگر : ۸۱
مدیر مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان قم:

1800 خانوار تحت پوشش کمیته امداد قم فاقد مسکن هستند

(یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸) ۰۹:۴۶

مدیر امور مسکن و ساختمان کمیته امداد استان قم گفت: رشد چند برابری قیمت مسکن مانع خانه‌دار شدن ۱۸۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد قم شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یوسف رشیدی، مدیر امور مسکن و ساختمان کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه در حال حاضر یک 1800 خانوار تحت پوشش این نهاد در استان فاقد مسکن هستند گفت: کمبود اعتبار و رشد چند برابری قیمت مسکن مانع خانه‌دار شدن این خانواده‌ها شده است.
وی بابیان اینکه سرپرست بیشتر این خانواده‌ها زنان هستند افزود: خانواده‌های تحت پوششی که سرپرست آن‌ها فوت‌شده و تعداد نفرات آن‌ها بیش از سه نفر باشد، منزلی هم به نام آن‌ها نباشد و تاکنون زمین و یا مسکنی از دولت دریافت نکرده باشند، در اولویت خرید مسکن هستند.
رشیدي با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ مددجویی در نوبت خرید و احداث مسکن نیست، تصریح کرد: ۱۸۰۰ خانواده شرایط دریافت مسکن مددجویان کمیته امداد را دارند، ولی میزان آورده آن‌ها با مبلغی که کمیته امداد برای خرید مسکن این افراد اختصاص می‌دهد، جوابگوی خرید منزل مسکونی نیست.
وی ضمن درخواست افزایش اعتبارات مسکن مددجویان کمیته امداد، خواستار مشارکت مردم و خیران استان برای خانه‌دار شدن این خانواده‌ها شد.
رشیدی ادامه داد: با توجه به فرسوده بودن منازل مددجویان کمیته امداد، ۳۰۰ خانوار تحت پوشش این نهاد در نوبت دریافت وام تعمیرات مسکن هستند.
مدیر امور مسکن و ساختمان کمیته امداد قم بابیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون، ۱۵ میلیارد و ۵۸۱ میلیون ریال در بخش مسکن هزینه شده است، گفت: 430 مورد تعمیرات مسکن با چهارده میلیارد و سیصد میلیون ریال انجام و ۱۴ منزل مسکونی هم بااعتبار هشت میلیارد و ۲۳۹ میلیون ریال خریداری‌شده است.
وی گفت: هدف ما این است که تا پایان سال تعمیرات مسکن را به ۸۱۰ واحد و خرید مسکن را نیز به ۵۰ واحد افزایش دهیم.
رشیدی به تسهیلات ارائه‌شده در بخش مسکن در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در بخش تعمیرات مبلغ ۲۰ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال به ۷۸۶ متقاضی و برای احداث ۲ واحد مسکن روستایی مبلغ ۳۸۴ میلیون ریال پرداخت‌شده است.
وی افزود: همچنین برای خرید ۱۰۸ واحد مسکن شهری اعتبار ۴۷ میلیارد و ۷۱۶ میلیون ریال و بهسازی ۳۳ سرویس بهداشتی منازل مددجویان ۸۴۰ میلیون ریال هزینه شده است.
رشیدی بابیان اینکه سال گذشته ۷۱ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال به مددجویان پرداخت‌شده است، اضافه کرد: برای خرید مسکن به‌طور میانگین ۵۰۰ میلیون ریال به هر متقاضی در قالب ۲۰۰ میلیون ریال وام و ۳۰۰ میلیون ریال بلاعوض پرداخت‌شده است.
انتهای پیام/

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید