دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۸ / ۰۸:۴۴
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۲۲۶۵
گزارشگر : ۸۷
در دیدار با امام‌جمعه خدابنده مطرح شد؛

افزایش 83 درصدی مشارکت خیران زنجانی در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد

(یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸) ۰۸:۴۴

علیرغم چالش‌های اقتصادی موجود، بر اساس آمارهای موجود میزان مشارکت خیران زنجانی در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد در هشت‌ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 83 درصد افزایش‌یافته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در دیدار با امام‌جمعه شهر خدابنده، گفت: با همراهی مناسب ائمه جمعه استان، اعتماد خیران به کارکردهای اثربخش کمیته امداد در حوزه محرومیت‌زدایی و همت مجموعه علیرغم چالش‌های اقتصادی موجود مشارکت مردم در برنامه‌های اجرایی این نهاد افزایش قابل‌توجهی داشته است.

وی با اشاره به اینکه مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد موجب هم‌افزایی در ارائه خدمات اثربخش به جامعه هدف این نهاد می‌شود، افزود: خیران نیک‌اندیش زنجانی بااحساس مسئولیت در حوزه مسائل اجتماعی همواره در برنامه‌های اجرایی این نهاد پای‌کار بوده و مشارکت قریب به 50 میلیارد تومانی نیکوکاران زنجانی در طرح‌های اجرایی حوزه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان زنجان شاهد صادقی بر این موضوع است.

صفری همچنین ادامه داد: با همین نگاه و بر اساس آمارهای موجود میزان مشارکت خیران زنجانی در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد استان زنجان در هشت‌ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 83 درصد افزایش‌ یافته است.

وی یکی از شاخص‌های اثرگذار در افزایش مشارکت خیران در برنامه‌های فقرزدایی کمیته امداد استان زنجان را ایجاد مراکز نیکوکاری جدید با محوریت مساجد و توسعه فعالیت‌های خیرخواهانه در این بخش عنوان کرد و گفت: با فعالیت‌های صورت گرفته در این بخش تعداد مراکز نیکوکاری فعال استان زنجان از 27 مرکز در پایان گذشته به 64 مرکز در پایان هشت‌ماهه امسال افزایش‌یافته است.

صفری همچنین تصریح کرد: با همین رویکرد و باهدف مدیریت و توسعه خدمات داوطلبانه مردمی در حوزه فقرزدایی و واگذاری امور رسیدگی به نیازمندان به مردم و مدیریت صحیح خیر و احسان در جامعه برنامه‌ریزی‌شده است تعداد مراکز نیکوکاری در استان زنجان تا پایان امسال به 110 مرکز برسد.

صفری همکاری و همراهی دستگاه‌های مختلف را یکی دیگر از مؤلفه‌های اثرگذار در افزایش کمک‌های مردمی به این نهاد عنوان کرد و افزود: تلاش می‌کنیم با انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با دستگاه‌ها، نهادها، مؤسسات خیریه و تشکل‌های مردم‌نهاد زمینه افزایش مشارکت خیرخواهانه و مردمی در برنامه‌های اجرایی این نهاد ارتقاء یابد.

حجت‌الاسلام سید علی موسوی امام‌جمعه شهر خدابنده نیز در این دیدار با قدردانی از فعالیت‌های اثربخش کمیته امداد در حوزه محرومیت‌زدایی به‌ویژه توسعه فعالیت‌های مراکز نیکوکاری، گفت: ایجاد و توسعه مراکز نیکوکاری از فعالیت‌های ارزشمند کمیته امداد است چراکه زمینه توسعه و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری را در جامعه فراهم کرده و موجب امید در محرومان و نیازمندان جامعه می‌شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید