دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۷
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۲۲۶۲
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد

پرداخت کمک هزینه تحصیلی به 1043 مددجوی دانشجوی گلستانی

(شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸) ۱۳:۱۷

1043 دانشجوی تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان از کمک هزینه شهریه دانشجویی بهره مند می شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با تبریک 16 آذرماه، روز دانشجو گفت: 1043 مددجوی گلستانی با استفاده از کمک هزینه تحصیلی و پرداخت شهریه در مقاطع کاردانی ،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه ها مشغول به تحصیل هستند.
اسکندری عنوان کرد:از این تعداد دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان، 700 نفر را دختران و 343 نفر را پسران تشکیل می دهند.
وی افزود: کمیته امداد استان گلستان در هفت ماهه امسال 482 میلیون تومان کمک هزینه تحصیلی و شهریه به دانشجویان مددجو پرداخت کرده است.
وی افزود: 182 مددجوی گلستانی در دانشگاه های  دولتی روزانه و 286 نفر در دانشگاه آزاد اسلامی و مابقی دانشجویان تحت حمایت نیز در سایر مراکز از جمله پیام نور مشغول به تحصیل هستند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به پرداخت وام  به دانشجویان تحت حمایت در مقاطع عالیه افزود: این نهاد به منظور مرتفع شدن بخشی از مشکلات مالی این دانشجویان در نظر دارد با حمایت از آن‌ها، مسیر موفقیت آنان را برای دستیابی به مدارج عالی علمی و تحصیلی هموار کند تا بدون دغدغه و با کمترین مشکلات به ادامه تحصیل بپردازند.
اسکندری بابیان تلاش های کمیته امداد برای کاریابی و اشتغال دانشجویان فارغ التحصیل گفت: این نهاد با ارائه کلاس های آموزشی مختلف ، تقویت بنیه تحصیلی دانش آموزان و برگزاری کلاس‌های آموزشی کنکور و تأمین شهریه دانشجویان و حمایت از دانشجویان نخبه از مقطع کاردانی تا دکترا، گام‌های مؤثری برای دانشجویان در حال تحصیل برداشته است.
وی با ابراز خرسندی از درخشش مددجویان گلستانی در کنکور سراسری گفت: سه نفر از دانش آموزان یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان توانستند در رقابت تنگاتنگ داوطلبان کنکور سراسری سال جاری رتبه‌های زیر هزار کسب کنند.
اسکندری با تأکید بر نقش حامیان در موفقیت این دانشجویان بیان کرد: سه دانش‌آموز برگزیده کنکور سراسری که به دلیل فوت سرپرست از ایتام گلستانی محسوب می‌شوند از سال ۹۳ مشمول کمک‌های حامیان خود در طرح اکرام ایتام کمیته امداد استان گلستان هستند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید