دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۰
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۲۲۵۹
گزارشگر : ۳۸
مدیرکل کمیته امداد هرمزگان در جمع کارآفرینان استان مطرح کرد:

راه‌اندازی کانون خیرین اشتغال و کارآفرین در استان هرمزگان / ارتقای سهم مددجویان در کسب و کار توسط کانون خیرین اشتغال و کارآفرین

(شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸) ۱۴:۵۰

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان گفت: کانون خیرین اشتغال و کارآفرین به‌عنوان یک‌نهاد مردمی و غیردولتی می‌تواند خلاء‌های موجود جامعه را در زمینه کسب وکار شناسایی و مرتفع نموده و در ارتقای کیفیت اشتغال‌های ایجادشده توسط این نهاد نقش مهمی ایفا کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در جمع کارآفرینان برتر استان، گفت: کمیته امداد یکی از نهادهایی ست که دغدغه‌اش برطرف کردن مسائل و مشکلات نیازمندان و محرومان جامعه با مشارکت و همراهی آحاد مردم است و بر همین اساس ایجاد فرصت‌های شغلی و توانمندسازی اقتصادی خانواده‌های تحت حمایت را به‌عنوان یکی از محوری‌ترین اهداف و برنامه‌های راهبردی خود قرار داده است.

الهیاری به دغدغه‌های مقام معظم رهبری و همه مسئولان نظام در بحث کارآفرینی و اشتغال اشاره کرد و گفت: کارآفرینان فعال و توانمندی در استان هرمزگان وجود دارند که می‌توانند با ارتباط مستمر با مجموعه کمیته امداد در جهت توانمندسازی مددجویان که از مهم‌ترین دغدغه‌های این نهاد است نقش مؤثری ایفا کنند و امید است با استفاده از این هم‌افزایی بتوانیم سهمی برای نیازمندان و محرومان در اشتغال استان پیش‌بینی کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان به اهمیت راه‌اندازی کانون خیرین اشتغال و کارآفرین در استان اشاره و خاطرنشان کرد: کانون خیرین اشتغال و کارآفرین می‌تواند محلی جهت هم‌اندیشی و هم‌افزایی بین کارآفرینان برتر استان باشد که ثمره‌ این هم‌اندیشی توسعه و ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار، کاریابی و توانمندسازی اقتصادی خانواده‌های نیازمند و رونق کسب و کار در استان خواهد شد.

وی افزود: کانون خیرین اشتغال و کارآفرین به‌عنوان یک‌نهاد مردمی و غیردولتی می‌تواند خلاء های موجود جامعه را در زمینه کسب وکار شناسایی و مرتفع نموده و در ارتقاء کفیت اشتغال‌های ایجادشده توسط این نهاد نقش مهمی ایفا کند.

حمید حاجی عبدالوهاب، مشاور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور نیز در این نشست به تشریح اهداف راه‌اندازی این کانون‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: کانون خیرین اشتغال و کارآفرین باهدف هماهنگی، هم‌افزایی و ارتباط با موسسه‌های خیریه برای تسهیل درروند توانمندسازی افراد مستعد اشتغال در دو دهک پایین جامعه به‌ویژه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی راه‌اندازی می‌شود.

وی استفاده از اساتید برجسته دانشگاه‌ها، مسئولان توانمند در دستگاه‌های مرتبط با اشتعال‌زایی و خیرین کارآفرین را راهکاری در راستای رفع بیکاری دانست و گفت: بازار شناسی، بازاریابی و مدیریت بازار، سه شاخص اصلی کارآفرینی هستند که در کنار این شاخص‌ها توجه به اشتغال و توانمندسازی محرومان و همچنین مشارکت در کارهای گروهی بین کارآفرینان از اهداف اصلی ایجاد کانون‌های خیرین اشتغال و کارآفرین است.

عبدالوهاب با تأکید بر توجه به دو دهک پایین جامعه بیان کرد: تسهیل گری در توانمندسازی مددجویان، مهارت‌آموزی افراد مستعد شغل، ارتقای دانش مهارتی توسط کارآفرینان، ساماندهی کسب و کارهای خرد و ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از مددجویان و موسسه‌های خیریه را از دیگر اهداف ایجاد این کانون‌ها است.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید