دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۴
سرویس : قم
کد خبر : ۱۷۲۲۵۷
گزارشگر : ۸۱
به مناسبت روز دانشجو:

از دانشجویان نخبه دانشگاهی و حوزوی تحت حمایت کمیته امداد قم تجلیل شد

(شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸) ۱۴:۰۴

در دومین همایش دانشجوی انقلابی – اقتصاد مقاومتی در استان قم 10 دانشجوی نخبه قرآنی، علمی پژوهشی، ورزشی و هنری تحت حمایت کمیته امداد این استان تجلیل شدند.

به مناسبت 16 آذر روز دانشجو دومین همایش دانشجوی انقلابی – اقتصاد مقاومتی به همّت کمیته امداد استان قم با حضور امیرآبادی عضو هیئت رئیسه مجلس، دکتر علی جعفری، معاون امور فرهنگی، حجه الاسلام حسن هرمز سرپرست اداره کل فرهنگی تربیتی کمیته امداد کشور، مدیرکل و مدیران ارشد کمیته امداد استان قم و جمعی از دانشجویان این نهاد در مجتمع فرهنگی تربیتی حضرت معصومه (س) برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اکبر میرشکار مدیرکل کمیته امداد استان قم وجود ۷۰۰ دانشجوی مددجو را در استان قم خاطر نشان و اظهار کرد: برای شهریه دانشجویان به ویژه دانشجویانی که در دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و شبانه تحصیل می کنند کمبود اعتبار داریم.
وی با ابراز تأسف از اینکه هزینه های سنگین تحصیلی بسیاری از دانشجویان ‌بر دوش خود و خانواده‌های آن‌ها قرار دارد، خواستار گام موثر مجلس برای دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی شد.
وی افزود: باید برای هزینه های جانبی دانشجویانی که در دانشگاه‌های دولتی تحصیل می‌کنند نیز اعتباری افزون بر شهریه آنها پیش‌بینی شود.
مدیرکل کمیته امداد قم با اشاره به اینکه شرکت های متعددی از این نهاد تقاضای نیروی کار کرده اند، گفت: مفهوم فارغ التحصیلی دانشجویان فقط اشتغال در دستگاه های دولتی نیست و از دانشجویان خواست تا پس از فارغ التحصیلی نگاه خود را به کارآفرینی متمرکز کنند.
محسن صالحی معاون فرهنگی کمیته امداد امام (ره) قم نیز در این آیین با اشاره به وجود ۳۷۷ دانشجوی دختر و ۲۳۲ دانشجوی پسر تحت پوشش کمیته امداد قم گفت: از این تعداد ۱۲۴ نفر در رشته کاردانی، ۴۱۶ نفر در مقطع کارشناسی، ۵۶ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۳ نفر نیز در مقطع دکتری و همچنین
۱۶ طلبه مرد و ۶ طلبه زن نیز که تحت حمایت این نهاد هستند در حوزه علمیه تحصیل می‌کنند.
دکتر احمد امیرآبادی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه خدمت به خانواده های تحت حمایت اجر و ثواب مضاعف دارد گفت: این خانوارهای نیازمند به خاطر تبعیض ها و بی عدالتی ها به حق خود نرسیده اند.
وی با تأکید بر اینکه دانشجویان تحت حمایت باید تلاش کنند تا به مدارج علمی و مسئولیت های بالا برسند گفت: چون شما رنج کشیده هستید پس نگاهتان هم برای رفع فقر در کشور با بقیه فرق دارد و باید تلاش کنید تا بتوانید در ایجاد عدالت در کشور مؤثر باشید.
عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه همه ما به ویژه خانواده های محروم و مستضعف باید بیشتر قدر این نظام را بدانیم تأکید کرد: نظام جمهوری اسلامی برای مستضعفان و کوخ نشینان است و نباید بگذارید کاخ نشینان و افراد مرفه صاحب آن شوند.
دکتر علی جعفری معاون امور فرهنگی کمیته امداد کشور نیز با ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان در بخش پرسش و پاسخ این همایش به سوالات دانشجویان و دغدغه های آنها در زمینه های مختلف پاسخ داد.
لازم به ذکر است در این همایش 10 نفر از دانشجویان نخبه استان قم که دارای رتبه‌های علمی-پژوهشی، قرآنی و مذهبی، ورزشی و هنری در سطح کشور بودند معرفی و با اهدای لوح تقدیر و کارت هدیه از آن‌ها تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید