دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۸
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۲۲۰۴
گزارشگر : ۹۶

ارائه 911 مورد خدمت حقوقی به مددجویان استان همدان

(چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸) ۱۱:۵۸

رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان همدان گفت: 59 وکیل و مشاور حقوقی نیکوکار به‌منظور ارائه خدمات حقوقی، مشاوره‌ای و خانوادگی مددجویان تحت حمایت این نهاد همکاری دارند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین روغنکار، رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان همدان بابیان این مطلب که ارائه خدمات حقوقی، قضایی و مشاوره‌های حقوقی یکی از راه‌های آگاه‌سازی اجتماعی و احقاق حقوق مددجویان است، گفت: 59 وکیل و مشاور حقوقی نیکوکار به‌منظور ارائه خدمات حقوقی، قضائی، مشاوره‌ای و خانوادگی مددجویان تحت حمایت با کمیته امداد استان همکاری دارند.
وی ضمن اشاره به‌رایگان بودن ارائه خدمات حقوقی به مددجویان این نهاد، افزود: کمیته امداد استان همدان طی هشت‌ماهه امسال، 188 مورد مشاوره حقوقی و 190 مورد اظهارنامه دادخواست، شکوائیه و لایحه را برای خانواده‌های تحت حمایت، از طریق حوزه حقوقی این نهاد تنظیم و پیگیری نموده و نسبت به احقاق حقوق قانونی آن‌ها اقدام کرده است.
حسین روغنکار خاطرنشان کرد: بسیاری از مددجویان به دلیل عدم آگاهی از حقوق قانونی خود قادر به احقاق حق خود نبوده و با مشکلات مختلف مواجه می‌شوند و بعضاً حقوقشان از دست می‌رود که در همین راستا کارشناسان حقوقی این نهاد به‌عنوان مدافع مسلم حقوق محرومان با در نظر گرفتن قوانین و مقررات، ضمن راهنمایی و مشاوره به ایشان، پیگیر مسائل حقوقی و قضایی خانواده‌ها بوده و تا حد امکان برای احقاق حقوق آنان تلاش می‌نمایند.
رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان همدان افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این خصوص 12 میز خدمت حقوقی برای ارائه خدمات به مددجویان کمیته امداد در مرکز و شهرستان‌های استان فعال هستند که مددجویان می‌توانند با مراجعه به آن‌ها از مشاوره و راهنمایی‌های حقوقی در تمام زمینه‌ها به‌صورت رایگان بهره‌مند شوند.
وی بابیان اینکه از ابتدای امسال، مشکلات حقوقی 109 خانوار مددجو حل‌وفصل و 27 پرونده برای دعاوی سازمانی تشکیل‌شده است، گفت: 32 جلسه دادرسی و پیگیری هشت مورد امور ثبتی و ملکی از فعالیت‌های حقوقی کمیته امداد استان همدان از ابتدای سال جاری بوده است.
روغنکار همچنین اعتراض و درخواست تجدیدنظر در دعوی برای 17 پرونده و معرفی 61 پرونده به کانون وکلا برای اخذ وکیل معاضدتی را از دیگر فعالیت‌های این حوزه برشمرد.
وی در ادامه گفت: 10 شعبه شورای حل اختلاف نیز در سطح استان برای خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به مددجویان فعال می‌باشند.
رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان همدان همچنین 13 مورد سازش بین اصحاب دعوی و 164 موردقرارداد بررسی و تنظیم‌شده را از دیگر فعالیت‌های انجام‌شده در سال 98 برشمرد و ادامه داد: از ابتدای سال جاری راهنمایی و حمایت حقوقی اجرای احکام برای 58 نفر و برگزاری 12 دوره آموزشی برای 436 نفر انجام‌شده است.
روغنکار در پایان گفت: تفاهم‌نامه با بسیج حقوقدانان، ستاد دیه و کانون وکلا نیز جهت مساعدت‌های حقوقی مددجویان امضاشده است.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید