دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۶
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۲۱۸۵
گزارشگر : ۷۹
با همکاری کمیته امداد و فنی و حرفه ای صورت گرفت؛

بهره‌مندی 300 نفر از روستائیان مناطق محروم خراسان جنوبی از خدمات گروه‌ جهادی

(سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸) ۱۳:۳۶

گروه جهادی "خدمات فنی و مهندسی" برای اولین بار با همکاری کمیته امداد و فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی با حضور در روستای شوشود جهت کمک به محرومان فعالیتش را آغاز کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،رضا سلم‌آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی نیز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴ گروه جهادی فعالیت داشتند که در این راستا ۶۴۰ میلیون تومان برای مناطق محروم و خانواده‌های محرومین خدمات مالی انجام شده است.
سلم آبادی با بیان اینکه کمیته امداد به دنبال گفتمان خیر، نیکوکاری و احسان است، افزود: گروه‌های جهادی در گفتمان‌سازی، عینی و عملی کردن گفتمان خیر به ما کمک می‌کنند.
وی با بیان اینکه مشکلاتی در بین خانواده‌های محرومین، مناطق و روستاها وجود دارد که جهادگران گروه‌های جهادی برای شناسایی بهتر می‌توانند نقش اساسی داشته باشند، اظهار کرد: بعد از شناسایی نیازمندان، نیازمند این هستیم که حداقل منابع را مشخص کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان گفت: در سال جاری اولین بار است که کمیته امداد بعد از اینکه در عرصه‌های بهداشت و درمانی، مسکن، معیشت، اشتغال و خودکفایی، فرهنگی و آموزشی فعالیت دارد با همکاری فنی و حرفه‌ای توانسته است در گروه جهادی فنی و حرفه‌ای نیز خدماتی ارائه دهد.
سلم‌آبادی گفت: گاهی بیشتر مردم مناطق محروم نمی‌توانند از بعضی از خدمات از جمله فنی و مهندسی بهره‌مند شوند که با حضور جهادگران در این گونه گروه‌های جهادی بیشترین مشکلات مناطق محروم و محرومین برطرف می‌شود.
وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴ گروه جهادی فعالیت داشتند که در این راستا ۶۴۰ میلیون تومان برای مناطق محروم و خانواده‌های محرومین خدمات مالی انجام شده است.
سلم‌آبادی گفت: از این مبلغ۱۴۰ میلیون تومان سهم کمیته امداد امام خمینی(ره) و ۵۰۰ میلیون  تومان دیگر آن سهم گروه‌های جهادی دراستان بوده است که رقم قابل توجهی است.
وی با اشاره به اینکه توانسته‌ایم در این گروه‌های جهادی هم رضایت مردم، جهادگران و مسئولان مربوطه را بدست آوریم، خاطرنشان کرد: امیدواریم در چهار ماه پایان سال بتوانیم خدمات خوبی را در مناطق محروم که محرومیت و برخورداری آن خیلی بالا است، باشد.

خوش‌آیند مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی در حاشیه بازدید از گروه جهادی فنی و مهندسی گفت:گروه جهادی فنی و مهندسی برای اولین بار در استان با همکاری کمیته امداد راه اندازی شده است و  رویکردگروه جهادی فنی و مهندسی ارائه خدمات رایگان به مردم نیازمند و مناطق محروم است.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: گروه جهادی فنی و مهندسی در شش رشته فنی تعمیرلوازم خانگی، جوشکاری، تاسیسات و لوله کشی، خیاطی، پیرایشگری مردانه و نقاشی بر اساس نیاز سنجی که در روستا انجام شده آغاز به‌ کار کرده است.
خوش‌آیند عنوان کرد: حضور گروه جهادی فنی و مهندسی برای اولین بار در استان در روستای شوشود کار خود را آغاز کرده و امیدواریم بتوانیم در تمامی شهرستان‌ها تا پایان سال جاری حداقل به دو روستا گروه‌های جهادی را اعزام کرده و به مردم خدمات ارائه دهیم.
وی با بیان اینکه این خدمات به صورت رایگان انجام می‌شود، بیان کرد: حضور نیروهای فنی و حرفه‌ای در مناطق روستایی و براساس نیازسنجی واقعی مهارتی است که برای مردم در جهت ایجاد اشتغال و هدایت مردم براساس حرفه‌ای که تمایل دارند و احصاء مشکلات آن‌ها صورت می‌گیرد. مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود در این طرح جهادی ۳۰۰ از خدمات فنی و حرفه‌ای استفاده کنند، بیان کرد: این طرح جهادی یک طرح ابتکاری است تا بتوانیم همراه با آموزش‌های لازم به مردم، آن‌ها را به کارهای فنی و مهندسی ترغیب کنیم.

انتهای پیام

کمیته امداد،خراسان جنوبی
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید