دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۰۷:۵۲
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۲۱۳۹
گزارشگر : ۹۱
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

آغاز عملیات اجرایی ساخت 3 هزار واحد مسکونی مددجویان سیستان و بلوچستان

(دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸) ۰۷:۵۲

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: طی تفاهنامه کمیته امداد با سازمان برنامه و بودجه، 6 هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان سیستان و بلوچستان ساخته می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی در جلسه هم اندیشی دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی شهرستان زاهدان با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: کمیته امداد در سطح استان سیستان و بلوچستان به 166 هزار خانوار در سرفصل‌های مختلف از قبیل نوسازی مسکن روستایی، وام قرض الحسنه، جهیزیه، خدمات مددکاری و مشاوره، حمایت‌های خاص، بهداشت و درمان، کمک معیشت، خدمات تحصیلی دانش آموزی و دانشجویی و غیره خدمات ارایه می کند.

وی افزود: 416 هزار نفر از خدمات مختلف این نهاد بهره مند بوده که این تعداد 15 درصد کل جمعیت این استان  را پوشش می دهد.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: دو گروه از مجموعه دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی شهرستان زاهدان از نزدیک با نحوه خدمات رسانی حوزه های حمایت و سلامت خانواده، اشتغال و خودکفایی، توسعه مشارکت‌های مردمی، فرهنگی، حقوقی، دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان، نرم افزار جامع حمایتی و غیره آشنا شدند.

عبادی یادآور شد: این دوگروه از تمام حوزه‌های این نهاد بازدید و از طریق معاونت‌های این نهاد به سوالات آنها پاسخ داده می شود تا در نتیجه راهکار ویژه برای ارایه خدمات بهتر به اقشار نیازمند پیش بینی شود.

وی اعلام کرد: همچنین طی تفاهنامه مشترک کمیته امداد با سازمان برنامه و بودجه کشور مقرر شد 6 هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان سیستان و بلوچستان ساخته شود که در قالب فاز نخست عملیات اجرایی سه هزار واحد آن آغاز شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در این رابطه 50 درصد اعتبار پیش بینی شده تامین شده اما کار انجام شده به تعداد بیشتر از اعتبار دریافتی است.

عبادی با اشاره به اینکه دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی شهرستان زاهدان به عنوان امین ما می توانند عمل کنند، افزود: 50 هزار خانوار سال گذشته به چرخه حمایتی این نهاد اضافه شدند و در این رابطه پالایش پرونده ها در حال انجام بوده تا در نهایت خانوارهای مستمری بگیر سایر مجموعه ها تعیین و تکلیف شوند.

وی با بیان اینکه امسال ایجاد اشتغال و ساخت مسکن برای مددجویان تحت حمایت در اولویت قرار دارد، خاطرنشان کرد: سال‌جاری اعتبارات اشتغال کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان دو و نیم برابر نسبت به سال گذشته در نظر گرفته شده است.

شایسته ذکر است: باحضور محمد میهنی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان و مدیران و کارشناسان دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی شهرستان زاهدان از تمام حوزه‌های این نهاد از نزدیک بازدید به عمل آمد.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید