دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۸ / ۱۹:۱۴
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۷۱۸۷۹
گزارشگر : ۷۶
رئیس کمیته امداد کشور در مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی:

منازل مددجویی آسیب دیده تا دهه فجر احداث و تحویل داده می‌شود

(دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸) ۱۹:۱۴

سیدمرتضی بختیاری با حضور در مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی کلنگ ساخت نخستین واحدهای مسکن مددجویی را بر زمین زد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری با حضور در مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی، ضمن کلنگ زنی ساخت نخستین واحدهای مسکن مددجویی گفت: امدادگران کمیته امداد از نخستین دقایق پس از وقوع زلزله در مناطق حادثه‌دیده حضور یافته و در کنار مردم بودند.

 رئیس کمیته امداد کشور افزود: براساس برآوردهای انجام شده، ۵۷۶ مسکن مددجویان کمیته امداد در این زمین‌لرزه دچار تخریب یا آسیب جدی شده است.

 وی تاکید کرد: ساخت و بازسازی منازل آسیب‌دیده مددجویان کمیته امداد از امروز آغاز شد و امیدواریم تا دهه مبارک فجر کار احداث منازل مددجویان به پایان رسیده و تحویل جامعه هدف شود.

 بختیاری با بیان اینکه به تمامی مددجویان زلزله‌زده مبلغ ۵۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض ارائه شده است، تاکید کرد: به منظور حمایت بیشتر از مددجویان زلزله‌زده، مستمری آنان تا پایان سال ۳ برابر پرداخت می‌شود.

 وی تامین لوازم ضروری منازل مددجویان با کمک خیران و مردم نیکوکار را از اولویت‌های کمیته امداد در کمک به زلزله‌زدگان دانست و خاطرنشان کرد: منازل مددجویان امداد در سراسر کشور تحت پوشش بیمه است و بخشی از هزینه بازسازی از سوی بیمه پرداخت می شود.

 رئیس کمیته امداد همچنین از کمک ۱۰ میلیون تومانی دولت برای ساخت منازل آسیب دیده خبر داد و گفت: مردم نیکوکار ایران می توانند کمک‌های خود را از طریق شماره حساب ۳۳۳۳ بانک ملی یا کد دستوری #۱*۸۸۷۷* برای زلزله‌زدگان واریز کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید