دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۸ / ۱۶:۳۰
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۷۱۸۷۵
گزارشگر : ۵
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد؛

آغاز ساخت منازل تخریب شده مددجویان در زلزله آذربایجان شرقی

(دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸) ۱۶:۳۰

رئیس کمیته امداد در مراسم آغاز ساخت منازل تخریب شده مددجویان در زلزله آذربایجان شرقی گفت: مستمری مددجویان زلزله‌زده تا پایان سال به صورت 3 برابری پرداخت می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری با حضور در مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی، ضمن بررسی وضعیت خدمت‌رسانی به مردم و مددجویان زلزله‌زده، کلنگ ساخت نخستین واحدهای تخریب شده مددجویان را به زمین زد.

وی در این بازدید، با اشاره به اینکه کمیته امداد و امدادگران این نهاد از نخستین دقایق پس از وقوع زلزله در مناطق حادثه‌دیده حضور داشتند، گفت: براساس برآوردهای انجام شده، 576 مسکن مددجویان کمیته امداد در این زمین‌لرزه دچار تخریب یا آسیب جدی شده است.

رئیس کمیته امداد افزود: ساخت و بازسازی منازل آسیب‌دیده مددجویان کمیته امداد از امروز آغاز شد و امیدواریم تا دهه مبارک فجر کار احداث منازل مددجویان به پایان رسیده و تحویل جامعه هدف شود.

بختیاری با بیان اینکه به تمامی مددجویان زلزله‌زده مبلغ 500 هزار تومان کمک بلاعوض ارائه شده است، تاکید کرد: به منظور حمایت بیشتر از مددجویان زلزله‌زده، مستمری آنان تا پایان سال 3 برابر پرداخت می‌شود.

وی تامین لوازم ضروری منازل مددجویان با کمک خیران و مردم نیکوکار را از اولویت‌های کمیته امداد در کمک به زلزله‌زدگان دانست و خاطرنشان کرد: منازل مددجویان امداد در سراسر کشور تحت پوشش بیمه است و بخشی از هزینه بازسازی از سوی بیمه پرداخت می شود.

رئیس کمیته امداد همچنین از کمک 10 میلیون تومانی دولت برای ساخت منازل آسیب دیده خبر داد و گفت: مردم نیکوکار ایران می توانند کمک‌های خود را از طریق شماره حساب 3333 بانک ملی یا کد دستوری #1*8877* برای زلزله‌زدگان واریز کنند.

انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید