دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۳
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۷۱۸۱۶
گزارشگر : ۷۶
توسط قائم مقام کمیته امداد آذربایجان شرقی؛

جزئیات خسارات وارده به مددجویان در زلزله آذربایجان تشریح شد

(چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۴:۴۳

قائم مقام کمیته امداد آذربایجان شرقی به تشریح جزئیات خسارات وارده به مددجویان در زلزله آذربایجان پرداخت.

به گزارش سایت خبری امداد، غلامعلی ملامهدی با اشاره به خسارات وارده به مددجویان در زلزله آذربایجان گفت: در این حادثه متاسفانه یک مددجوی کمیته امداد از روستای ورنکش ترکمانچای جان باخته است.

وی ادامه داد: در این حادثه  628 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان در روستاهای حومه ترکمانچای، سراب، میانه، مهربان و هشترود خسارت دیده اند.

قائم مقام کمیته امداد آذربایجان شرقی در تشریح این موضوع گفت: 284 واحد مسکن مدجویی نیاز به بازسازی داشته و 325 واحد نیز باید تعمیر شوند و لوازم منزل 153 خانوار مددجو آسیب دیده است.

وی به تلف شدن تعدادی از احشامِ خانوارهای مددجو اشاره کرده و افزود: بر اثر آسیب های این زلزله، 46 فضای نگهداری احشام نیاز به احداث مجدد دارد و 33 مورد باید تعمیر شود.

ملامهدی به نیازهای اساسی مددجویان زلزله زده اشاره و خاطر نشان کرد: کانکس، چادر، پتو، لوازم بهداشتی و شوینده، بسته غذایی، لباس گرم و لوازم گرمایشی از جمله اقلام ضروری و مورد نیاز است و مردم نیک اندیش می توانند این اقلام را در اختیار دفاتر کمیته امداد در شهرستانها جهت اعزام به مناطق سیل زده، قرار دهند.

وی به راه‌اندازی پویش مردمی «سهم تو از سقف من» برای بازسازی منازل مددجویی زلزله‌زده اشاره کرده و تاکید کرد: مردم و خیران می توانند کمک های نقدی خود جهت مشارکت در بازسازی منازل مددجویی را از طریق شماره گیری کد #۱*۸۸۷۷* و یا شماره کارت بانکی ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۳۲۱ کمک های نقدی خود را واریز کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید