دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۹
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۱۸۰۷
گزارشگر : ۷۸
رئیس ستاد جهادی توانمندسازی محرومین کشور ؛

ما به نهضت توانمندسازی محرومین نیاز داریم

(چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۲:۲۹

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس ستاد جهادی توانمندسازی محرومین کشور گفت: ما به نهضت توانمندسازی محرومین نیاز داریم تا خود مردم مناطق محروم، شهرها و روستاهای خود را آباد کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن رضایی ، در همایش مشترک کمیته امداد امام خمینی(ره) و موسسه خیریه نائبه الزهرا(س) با تبریک هفته‌ی وحدت و سالروز میلاد پیامبر نور و رحمت، حضرت محمد(ص) و حضرت امام صادق(ع) گفت: گروه‌های جهادی در هر منطقه‌ای که وارد می‌شوند باید از توان جوانان همان و مردم محلی در توسعه منطقه استفاده کنند.
وی بابیان اینکه توانمندسازی بدون رفع مشکل بیکاری امکان‌پذیر نیست، افزود: رفع محرومیت و اشتغال دو بال توسعه مناطق محروم است که در کنار آن باید مسائل مربوط به هزینه‌های درمان و تحصیل و ... ، هم در نظر گرفته شود.
رضایی خاطرنشان کرد: در بسیاری مناطق محروم باید فرهنگ کار و تلاش و احساس مسئولیت برای اجتماع محلی و خانواده‌ها توسعه یابد زیرا فقرزدایی مشکلی را حل نمی‌کند و باید تمرکز ما روی توانمندسازی باشد.
رضایی بر ضرورت ترسیم الگوی توانمندسازی در کشور تأکید کرد و گفت: این الگو باید با مشارکت همه خیران و نهادهای حمایتی برنامه‌ریزی شود و چراغ راه ما برای رفع محرومیت باشد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید