دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ آبان ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۳
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۷۱۷۸۵
گزارشگر : ۷۶
رئیس کمیته امداد شهرستان جلفا مطرح کرد:

زکات جمع‌آوری شده در امور محرومان و پروژه‌های عام المنفعه هزینه شد

(سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸) ۱۱:۵۳

رئیس کمیته امداد شهرستان جلفا در جلسه شورای زکات این شهرستان به تبیین هزینه کرد مبالغ جمع آوری شده از این فریضه الهی پرداخت.

به گزارش سایت خبری امداد، ارسلان طهماسبی در جلسه شورای زکات شهرستان جلفا اظهار داشت: رشد 75 درصدی زکات در سال گذشته مرهون تعامل کلیه سازمان ها و نهادهای ذیربط و رهنمودهای امام جمعه محترم بوده که با تلاش سایرعوامل و مبلغین انجام پذیرفت.

وی افزود:  وپیش بینی می شود این روند افزایشی در پرداخت زکات، با اعتماد روزافزون مردم به نهاد مقدس کمیته امداد همچنان ادامه یابد.

رئیس کمیته امداد شهرستان جلفا ادامه داد:  72 درصد از زکات جمع آوری شده با نظر مودیان و عاملین در بخش امور محرومین و در سرفصل های تامین جهیزیه، تعمیرمسکن، هزینه های تحصیلی دانش آموزان و درمان نیازمندان و مابقی (28درصد) جهت احداث وتکمیل پروژه های عام المنفعه ازجمله مسجد، حسینیه، پل و... درروستاها هزینه می شود.

حجت الاسلام سالار سنجری امام جمعه شهر جلفا نیز در این جلسه طی سخنانی با بیان اینکه زکات ازجایگاه بالایی در دین مبین اسلام برخوردار است، افزود: زکات همطراز با نمازاست، همانطوری که نماز وسیله نیایش و ایجاد ارتباط با خالق یکتاست، زکات هم وسیله ارتباط مردم با خدا است.

 وی تاکید کرد: نباید فراموش کنیم که پرداخت زکات می تواند وسیله آبادکردن خانه آخرت و دنیای مومنین باشد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید