دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۷
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۱۶۵۳
گزارشگر : ۷۸
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی؛

پرداخت بیش از 2.3 میلیارد تومان کمک‌هزینه تحصیلی به دانش آموزان نیازمند

(سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸) ۱۴:۱۷

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی از هزینه کرد دو میلیارد و 330 میلیون برای دانش آموزان نیازمندان تحت حمایت این نهاد طی سال تحصیلی 98-99 از محل کمک‌های جشن عاطفه‌ها و منابع دولتی خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد بابیان اینکه کمیته امداد خراسان شمالی به‌منظور دستگیری از خانواده‌های مددجو و راهی کردن دانش آموزان نیازمند کمک‌هزینه تحصیلی به این دانش آموزان پرداخت می‌کند، خاطرنشان کرد:
 از ابتدای مهرماه امسال تاکنون بیش از دو میلیارد و 330 میلیون تومان برای دانش آموزان نیازمند هزینه شده است.
وی تعداد دانش آموزان تحت حمایت این نهاد را شش هزار نفر اعلام کرد و ادامه داد: مردم نیکوکار این استان طی امسال بیش از دو میلیارد و 200 میلیون تومان به جشن عاطفه‌ها کمک کردند که تمامی این کمک‌ها برای دانش آموزان هزینه شده است.
 وی همچنین خاطرنشان کرد: ۱۳۰ میلیون تومان نیز از محل منابع دولتی این نهاد برای این دانش آموزان صرف شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی بابیان اینکه این کمک‌ها در قالب خرید لوازم‌التحریر شامل کیف، کفش، فرم مدارس هزینه شده است عنوان کرد: بخشی نیز برای هزینه ایاق و ذهاب دانش آموزان و هزینه‌های جانبی تحصیلی آن‌ها پیش‌بینی‌شده است.
الهی راد با یادآوری اینکه هم‌اکنون ۱۸ دانش‌آموز نخبه تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: از مجموع این افراد ۱۲ نفر دختر و شش نفر نیز پسر هستند که پنج نفر از این دانش آموزان در روستاهای محروم این استان زندگی می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان نخبه درزمینهٔ های قرآنی، علمی، ورزشی، فرهنگی و همچنین ثبت اختراعات به‌عنوان نخبه شناخته‌شده‌اند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید