دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۳ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۵
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۱۶۳۸
گزارشگر : ۸۵

مردم از کمیته امداد، انتظار خدمت با روحیه جهادی دهه 60 را دارند

(دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۳۵

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: باتوجه به مشکلات اقتصادی موجود در جامعه، مردم از کمیته امداد جهت ارائه خدمت انتظار روحیه جهادی دهه 60 را دارند.

به گزارش اداره سایت خبری کمیته امداد، حبیب الله آسوده در جمع کارکنان این نهاد در سالن اجتماعات ، مهمترین برنامه های کمیته امداد استان را کمک به سیل زدگان در ابتدای سال ، ماه رمضان و اطعام نیازمندان، جشن عاطفه ها و اعزام مددجویان به پیاده روی عظیم اربعین حسینی نام برد و افزود: در تمام این برنامه ها مردم نشان دادند که نسبت به هم نوعان خود مسئولیت اجتماعی دارند و هم دردی می کنند و هر زمان مشکلات نیازمندان بیشتر می شود به همان میزان مشارکت آنها افزایش می یابد.  
آسوده با اعلام اینکه نقش کارکنان کمیته امداد در جامعه و خدمت به محرومان به انبیا و ائمه اطهار (ع) می رسد، ادامه داد: با ارائه خدمت به محرومان و انجام عمل صالح مورد تاکید در دین، به نشاط اجتماعی و خانوادگی می رسیم و زندگی انسانهای زیادی احیا می شود.
وی با بیان اینکه کار اگر به خاطر خدا و به دور از هرگونه ریا باشد ماندگار می شود، افزود: کمیته امداد حلقه واصل بین فقیر و غنی است که خدمت به محرومین باید بی منت ارائه شود تا ضمن تکریم ارباب رجوع، برای مشکلات آنها  گره گشایی کرد.
آسوده با بیان اینکه کارکنان در امور خیر و گره گشایی نسبت به محرومان باید به هم تذکر دهند، اشاره کرد: ارائه خدمت به مددجو و مراجعین وظیفه است چرا که فلسفه وجودی این نهاد بر همین اساس است.
وی از کارکنان کمیته امداد حضور کارآمد و ارزش آفرین را خواستار شد و افزود: گام های ما باید به نفع محرومان منجر به ایجاد ارزش و خلق ثروت شود تا برای کمیته امداد سرمایه های اجتماعی و برای محرومان سرمایه های مادی، فرهنگی و انقلابی فراهم شود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اعلام اینکه مدیران باید در اجرا مقتدر و در تصمیمات جدی اقدام کنند تا از هدر رفتن منابع جلوگیری کنند، ادامه داد: برای کارکنان این نهاد فرصتی فراهم شده  تا با ریسک، خلاقیت و نوآوری در مسیر تعالی سازمان قدم بردارند و در آن اثرگذار و نقش آفرین باشند.
آسوده به کاهش بودجه و اعتبارات همه دستگاه ها و بویژه کمیته امداد اشاره داشت و ادامه داد:  امانت داری در اموال بیت المال و صرفه جویی در بودجه شرط امانت داری است تا این امر در خدمت به محرومین تاثیر نداشته باشد.
مدیرکل کمیته امداد استان به افزایش اعتبار اشتغال این نهاد در مقایسه با سال گذشته اشاره کرد و افزود: امسال فضای خدمت بیشتری در بخش اشتغال فراهم شده تا کارکنان در این عرصه نقش آفرینی کنند.
وی ادامه داد: امیدوارم با همراهی کارکنان کمیته امداد خراسان رضوی در فرصت یک ماهه 60 میلیارد تومان اعتبار اشتغال روستایی جذب شود چرا که این خود یک فرصت مهم برای خانواده ها و علمکرد این نهاد است.
آسوده جذب مشارکت های مردمی را کار اصلی کمیته امداد خواند و افزود: همه باید اندیشه مشارکتی داشته باشیم و تلاش کنیم تا افراد و خیران جدیدی را به کمیته امداد متصل کنیم .
وی بر شفاف سازی عملکرد کمیته امداد به منظور افزایش جلب مشارکت های مردمی تاکید کرد.
مدیرکل کمیته امداد استان یادآور شد: مددکاری موثر و کارآمد از حوزه حمایت مورد انتظار است چراکه می تواند احساس و عاطفه ای زیبا باشد تا جذب مشارکت های مردمی صورت گرفت.
آسوده به برگزاری انتخابات در امسال اشاره کرد و افزود: کمیته امداد از ورود به هرگونه مباحث سیاسی و انتخابات مبرا است و به هیچ وجه به این امر ورود نمی کند و از امکانات، منابع و فرصت های کمیته امداد برای حمایت از هیچ کاندیدایی وارد نمی شود.
شایسته ذکر است: این جلسه با شرکت کارکنان اداره کل در جلسه و به صورت ویدئوکنفرانس برای کلیه کارکنان این نهاد در سطح استان اجرا شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید