دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۷ مهر ۱۳۹۸ / ۰۷:۴۹
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۱۲۴۹
گزارشگر : ۹۳
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر:

10 درصد از جمعیت استان بوشهر تحت حمایت کمیته امداد هستند

(چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸) ۰۷:۴۹

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: بر اساس آخرین برآوردها از جمعیت بیش از یک میلیون نفری این استان، 102 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد هستند که زیبنده استان نفتی و صنعتی بوشهر نیست.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر صبح امروز در نشست با مسئولان اجرایی استان بوشهر، اظهار داشت: مسئولیت امدادگران شاغل در کمیته امداد به لحاظ درک گرفتاری‌های مردم و تلاش در راستای کاهش دردهای مردم بسیار وسیع است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر افزود: تکریم نیازمندان، نیازسنجی از مشکلات و توانایی‌ها خانواده‌های تحت حمایت، ارائه خدمات کیفی به مراجعین و زمینه‌سازی برای توانمندی این خانواده‌ها از جمله وظایف خطیر امدادگران کمیته امداد است.

لطفی ادامه داد: بر اساس آخرین برآوردها استان بوشهر بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد که از این بین 40 هزار خانوار شامل 102 هزار نفر تحت حمایت هستند که 78 هزار نفر مددجوی طرح شهید رجایی و ساکن در شهرها و 26 هزار نفر نیز از محل تبصره 14 می‌باشند.

وی بیان کرد: وجود نزدیک به 10 درصد از جمعیت استان بوشهر تحت حمایتی کمیته امداد را زیبنده مردم استان زرخیز و نفتی بوشهر نمی‌دانیم و تلاش می‌کنیم از همه ظرفیت‌ها برای توانمندسازی این خانواده‌ها و برگشت به یک زندگی با وضعیت مناسب استفاده کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: این نهاد تولیدکننده فقر نیست و خرسند نیست که آمار مددجویان تحت حمایت بالا باشد، بلکه وقتی به هر دلیلی خانواده‌ای مستاصل می‌شود و به کمیته امداد پناه می‌برد چاره‌ای جزء حمایت از این افراد بر اساس قوانین و دستورالعمل‌های موجود نداریم .

لطفی عنوان کرد: مردم خیر و نیکوکار هم‌استانی به کمیته امداد و حمایت از مردم اعتقاد و اعتماد دارند که یکی از نمودهای آن ، مشارکت چهل میلیارد ریالی آنها در جشن عاطفه‌های امسال بوده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید