دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۷
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۷۱۲۴۵
گزارشگر : ۷۶
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی تشریح کرد:

زکات 206 میلیارد ریالی مردم استان در شش ماهه نخست سالجاری کجا هزینه شده است؟

(سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸) ۱۴:۱۷

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی به تشریح میزان پرداخت زکات مردم استان در شش ماهه نخست سالجاری و نحوه هزینه کرد آن پرداخت.

به گزارش سایت خبری امداد، یونس فاتح با اشاره به رشد 92 درصدی زکات آذربایجان شرقی در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال 97  اظهار داشت: مردم نیکوکار استان از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 206 میلیارد ریال زکات پرداخت کردند.

وی ضمن تاکید بر اهمیت فریضه زکات افزود: 66 درصد از زکات جمع آوری شده در شش ماهه سالجاری برای امور محرومان هزینه شده و بقیه درآمد حاصل نیز در طرح های عام المنفعه مصرف شده است 

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی ادامه داد: از ابتدای سال 98 تعداد 314 مبلغ برای ترویج و تبلیغ زکات به روستاها اعزام شده اند و 2 هزار و 784 عامل افتخاری زکات در شهرها و روستاهای استان مشغول فعالیت و ترویج این فریضه الهی هستند.

وی به موارد مصرف زکات جمع آوری شده در استان اشاره کرده و افزود: پرداخت 77 مورد کمک هزینه جهیزیه و تامین لوازم خانگی، کمک به بهسازی و تعمیر مسکن 101 خانوار مددجو و نیازمند، تامین هزینه‌های درمان و تحصیل 1014 نیازمند، آزادی سه زندانی و پرداخت کمک معیشت به 39 هزار و 814 خانوار نیازمند از جمله موارد هزینه کرد زکات در شش ماهه نخست سال جاری است. 

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همچنین بر ضرورت پرداخت الکترونیکی کمک‌های مردمی به نیازمندان اشاره و بیان کرد: مردم خیّر استان می‌توانند کمک‌های خود به محرومان را از طریق تلفن همراه خود با شماره گیری کد #041*8877* پرداخت کنند.

انتهای پیام 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید