دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۵۷
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۱۲۳۱
گزارشگر : ۳۸
قائم‌مقام کمیته امداد استان هرمزگان مطرح کرد:

گروه‌های جهادی شریک راهبردی کمیته امداد در تحقق بیانه‌ی گام دوم انقلاب

(سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۵۷

قائم‌مقام کمیته امداد استان هرمزگان از ارائه خدمات توسط گروه‌های جهادی در مناطق محروم استان هرمزگان خبر داد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جلیل تراهی قائم‌مقام کمیته امداد استان هرمزگان به تعامل سازنده‌ی این نهاد با گروه‌های جهادی اشاره و گفت: با همکاری مشترک کمیته امداد استان و گروه‌های جهادی دانشگاه‌های سراسر کشور اقدامات ارزشمندی در جهت ارتقای شاخص‌های بهداشتی، فرهنگی و معیشتی مددجویان در مناطق محروم استان انجام‌شده است که نشان‌دهنده پیوند کمیته امداد با گروه‌های جهادی است.

تراهی اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، نقشه راهی علمی و عملی برای دستیابی به اهدافی روشن درزمینه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است در این بیانیه نکات بسیار مهمی، ازجمله مدیریت جهادی در بخش‌های اقتصادی و استفاده از جوانان مؤمن، انقلابی، دانا و کاردان مورد اشاره قرارگرفته است؛ که بر همین اساس کمیته امداد با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود سعی دارد با ایجاد بسترهای مناسب و برنامه‌ریزی دقیق شرایطی را مهیا نماید تا با هم‌افزایی و تعامل با گروه‌های جهادی، فقر و محرومیت را از چهره استان بزداید.

وی افزود: گروه‌های جهادی بر اساس مأموریت خود خدمات متنوعی را در زمینه‌های پزشکی، دندانپزشکی، علمی، فرهنگی، عمرانی و .... ارائه می‌دهند که در همین راستا در شش ماه سال جاری کمیته امداد استان با مشارکت و همکاری گروه‌های جهادی در زمینه عمرانی اقدام به ساخت 58 واحد مسکونی به ارزش دو میلیارد و 320 میلیون تومان برای خانواده‌های ایتام و مددجویان تحت حمایت شرق استان و به‌ویژه منطقه محروم بشاگرد نموده‌اند.

 تراهی گفت: یکی دیگر از فعالیت‌های برجسته گروه‌های جهادی مشارکت فعال این گروه‌ها در عرصه بهداشت و درمان خانواده‌های نیازمند مناطق محروم استان است که در شش ماه نخست امسال این گروه‌ها با حضور در مناطق محروم استان اقدام به ارائه خدمات رایگان برای سه هزار و 67 نفر از نیازمندان نموده‌اند که از مجموع خدمات ارائه‌شده یک هزار و 341 نفر در زمینه دندانپزشکی و 825 نفر چشم‌پزشکی و 534 نفر خدمات پزشکی زنان و زایمان و 406 نفر نیز از دیگر خدمات عمومی درمانی بهره‌مند شدند که ارزش خدمات ارائه‌شده به این افراد بالغ‌بر یک میلیارد و 450 میلیون تومان می‌باشد.

قائم‌مقام کمیته امداد استان هرمزگان بر ضرورت توجه به نیازهای روحی و معنوی مددجویان تأکید کرده و گفت: جلسات فرهنگی و کلاس‌های قرآنی و مسابقات ورزشی نیز با رویکرد تقویت روحیه خودباوری و تعمیق باورهای دینی مددجویان با مشارکت گروه‌های جهادی در کنار سایر خدمات در مناطق محروم استان هرمزگان برگزارشده است.

تراهی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بین کمیته امداد و گروه‌های جهادی تا پایان سال جاری کار ساخت 200 چشمه سرویس بهداشتی و اعزام یک گروه 150 نفری از متخصصان پزشکی به مناطق محروم شرق استان اجرایی خواهد شد و برگزاری جلسات مشاوره خانوادگی، روانشناسی و برگزاری کلاس‌های کمک‌درسی برای دانش‌آموزان نیازمند از دیگر خدمات گروه‌های جهادی در مناطق محروم در بازه زمانی اعلام‌شده خواهد بود.

شایسته ذکر است در حال حاضر بیش از 89 هزار خانوار در استان از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره‌مند می‌باشند که از این تعداد 53 هزار و 852 خانوار ساکن مناطق محروم استان هرمزگان هستند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید