دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۶ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۵
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۰۹۶۹
گزارشگر : ۳۸

بازدید فرمانده قرارگاه بقیه‌الله الاعظم (عج)سپاه پاسداران از فعالیت های توانمند سازی و اشتغال زایی کمیته امداد در جزیره هرمز

(شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۰۵

سردار جعفری با حضور در جزیره هرمز، از طرح‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد در این جزیره بازدید کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان گفت: سردار محمدعلی جعفری، فرمانده قرارگاه بقیه‌الله ‌الاعظم (عج) سپاه پاسداران به همراه فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان در سفر به جزیره هرمز از نزدیک در جریان روند توسعه این جزیره و همچنین برنامه‌های اشتغال‌زایی و توانمندسازی کمیته امداد برای محرومین این جزیره قرار گرفتند.

الهیاری، ضمن تشکر از همکاری گروه‌های جهادی و تشکل‌های مردمی برای توانمندسازی نیازمندان در مناطق محروم، گفت: گروه‌های جهادی و تشکل‌های مردمی از طریق ارائه مشاوره‌های شغلی، راهبری شغلی، بازاریابی و فروش محصولات طرح‌های اشتغال می‌توانند بازوی توانمند کمیته امداد به‌منظور پایدارسازی مشاغل برای مددجویان باشند.

وی، تأمین مسکن در مناطق محروم را یکی دیگر از برنامه‌های کمیته امداد با همکاری گروه‌های جهادی عنوان کرد و افزود: سال گذشته با همکاری گروه جهادی شهید کاظمی تهران، ۱۹ واحد مسکن مددجویی بااعتبار 900 میلیون تومان در جزیره هرمز ساخته و در اختیار مددجویان این جزیره قرار گرفت.

الهیاری گفت: ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری، مشارکت در جمع‌آوری زکات، همکاری در برگزاری دوره‌های آموزشی، مشاوره‌ و راهبری شغلی برای مددجویان، ارائه خدمات رایگان درمانی و ساخت مسکن نیازمندان ازجمله زمینه‌های همکاری کمیته امداد و گروه‌های جهادی است.

 

در ادامه سردار سرلشکر جعفری از پنج طرح اشتغال که با حمایت کمیته امداد و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه، موفق به اشتغال‌زایی و تولیدشده‌اند، بازدید کرد و ضمن ابراز رضایت از عملکرد مثبت کمیته امداد درزمینه ایجاد اشتغال در هرمز گفت: ادامه این حمایت‌ها گامی مؤثر در راستای خودکفایی مددجویان خواهد بود.

وی با اشاره به تلاش و توانمندی مددجویان دریافت‌کننده تسهیلات اشتغال‌زایی در جزیره هرمز، افزود: چنین افراد کوشا و توانمندی شایسته اعتماد و حمایت می‌باشند.

شایسته ذکر است 435 خانوار با جمعیت یک هزار و 149 نفر در جزیره هرمز تحت حمایت این نهاد هستند و خدمات این نهاد بهره‌مند می‌باشند.

 

پایان پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید