دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۷:۵۳
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۷۰۷۹۳
گزارشگر : ۷۶

بازدید اصحاب رسانه از طرح های اشتغال کمیته امداد آذربایجان شرقی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه

(چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸) ۱۷:۵۳

رئیس روابط عمومی کمیته امداد آذربایجان شرقی به تشریح بازدید خبرنگاران از طرح های اشتغال کمیته امداد آذربایجان شرقی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه پرداخت.

به گزارش سایت خبری امداد، علی جاملو در تشریح تور رسانه ای کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: جمعی از خبرنگاران و خیران رسانه استان با همکاری بسیج رسانه و دفتر منطقه ای ستاد احیای دریاچه ارومیه روز چهارشنبه 27 شهریور با حضور در شهرستان شبستر و بندر شرفخانه در جریان طرح های اشتغال جایگزین در حوضه آبریز دریاچه ارومیه قرار گرفتند.

رئیس روابط عمومی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی ادامه داد: اصحاب رسانه ضمن آشنایی با اثرات تخریبی خشک شدن دریاچه ارومیه و اقدامات انجام شده برای احیای آن، از فعالیت های کمیته امداد برای جلوگیری از فقر مالی ساکنان این مناطق آشنا شدند.

وی خاطر نشان کرد: کمیته امداد استان به موضوع اشتغال بهره برداران متضرر از خشکی دریاچه ارومیه ورود می کند و سیاست گذاری ها برای پیشگیری از مشکلات آنها، بصورت مطالعه شده، به مرحله اجرا در آمده است.

جاملو با تاکید بر اینکه کمیته امداد در تلاش برای جلوگیری از فقر مالی و نگهداشت اکوسیستم منطقه است، افزود: طرح های اشتغال جایگزین از جمله کشت گلخانه ای، پرورش بوقلمون و شترمرغ، کشت زعفران و... با تسهیلات کمیته امداد اجرا شده است.

وی افزود: مهمترین رویکرد کمیته امداد خودکفایی و توانمند کردن خانوارها پس از گذراندن آموزش های فنی و حرفه ای و دریافت تسهیلات اشتغال است که به ایجاد فرصت شغلی منجر می شود.

شایان ذکر است اصحاب رسانه در طول حضور خود در این منطقه، از نزدیک با مجریان چند طرح اشتغال که با تسهیلات اعطایی امداد کارآفرینی کرده بودند، به گفتگو پرداختند.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید