دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۵
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۰۶۵۶
گزارشگر : ۱۰۰

نخستین واحد مسکونی ساخته شده برای مددجویان سیل زده ماژین ایلام واگذار شد

(شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸) ۱۵:۲۵

در مراسمی که با حضور مدیرکل کمیته امداد استان ایلام،مدیرکل بنیاد مسکن استان، فرماندار دره شهر و تعدادی دیگر از مسئولان این استان در روستای سیل زده وحدت آباد ایلام برگزار شد، نخستین واحد مسکونی ساخته شده برای مددجویان کمیته امداد استان ایلام به یکی از مددجویان بی سرپرست این روستا واگذار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در مراسم واگذاری این واحد مسکونی بیان کرد: برای ساخت این واحد مسکونی  به متراژ 85 متر،حدود 100 میلیون تومان از محل تسهیلات بانکی،اعتبارات بنیاد مسکن و کمیته امداد این استان هزینه شده است و عملیات ساخت آن نیز توسط گروه جهادی ظفر انجام گرفته است.
وی با اعلام اینکه کمیته امداد در حال ساخت خانه برای همه مددجویان  سیل زده در بخش ماژین شهرستان دره شهر است گفت: بیشترین مددجویان خسارت دیده در این منطقه در روستای دم رود قرار دارند.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در این زمینه از خریداری۱۲ هزار متر مربع زمین برای ساخت مسکن همه ساکنین روستای سیل زده دمرود خبر داد و گفت: این مقدار زمین در پی سفر مهندس فتاح رئیس وقت کمیته امداد کشور به این استان، با اعتبار یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال برای احداث واحدهای مسکونی مردم سیل  زده این روستا خریداری شده است.
رضایی افزود: این مقدار زمین پس از خریداری توسط کمیته امداد، با همکاری بنیاد مسکن تسطیح و جدول گذاری شده و هم اکنون نیز ۲۷ واحد مسکونی برای مددجویان و سایر ساکنین سیل زده این روستا در حال ساخت می باشد.
 به گفته مدیرکل کمیته امداد استان ایلام، با توجه به سفر مهندس فتاح رئیس سابق کمیته امداد کشور به منطقه سیل زده ماژین و با موافقت وی،یک باب مسجد نیز  در این روستا در حال ساخت بوده که همه هزینه های ساخت این مسجد نیز توسط کمیته امداد تقبل شده است.
 وی در ادامه تصریح کرد: در سیل فروردین ماه امسال 931 خانواده مددجو در سطح استان دچار خسارت شده که در این زمینه 321 واحد تخریب و 610 واحد نیز نیاز به بهسازی دارند که عملیات ساخت و بهسازی آنها در حال انجام است.لازم به ذکر است نخستین واحد مسکونی احداث شده ناشی از خسارت سیل برای مددجویان در شهرستان چرداول در مرداد  ماه تحویل خانداده مددجو گردید.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید