دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۲ اَمرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۵
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۹۹۷۵
گزارشگر : ۷۶
در چهار ماهه نخست سالجاری صورت گرفت؛

جمع آوری بیش از 13 میلیارد تومان زکات در استان / تشریح مصارف فریضه الهی

(شنبه ۱۲ اَمرداد ۱۳۹۸) ۱۰:۰۵

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی از جمع آوری بیش از 13 میلیارد تومان زکات در استان در چهار ماهه نخست سال 98 خبر داد.

به گزارش سایت خبری امداد، یونس فاتح با اشاره به رشد 54 درصدی زکات استان در چهار ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال 96 گفت: مردم نیکوکار استان از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 13 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.
وی ضمن تاکید بر اهمیت فریضه زکات افزود: 95 درصد از زکات جمع آوری شده در چهار ماهه سالجاری برای امور محرومان هزینه شده و بقیه درآمد حاصل نیز در طرح های عام المنفعه مصرف شده است.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی با بیان از ابتدای سال 98 تعداد 314 مبلغ برای ترویج و تبلیغ زکات به روستاها اعزام شدند، گفت: اکنون 2 هزار و 784عامل افتخاری زکات در شهرها و روستاهای استان مشغول فعالیت و ترویج این فریضه الهی هستند.
وی به موارد مصرف زکات جمع آوری شده در استان اشاره کرده و افزود: پرداخت 51 مورد کمک هزینه جهیزیه و تامین لوازم خانگی، کمک به بهسازی و تعمیر مسکن 57 خانوار مددجو و نیازمند، تامین هزینه های درمان و تحصیل 445 نیازمند، آزادی 3 زندانی و پرداخت کمک معیشت به 2 هزار و 52 خانوار نیازمند از جمله موارد هزینه کرد زکات در چهار ماهه نخست سال 1397 است.
فاتح همچنین به درآمدهای زکات فطره و کفارات استان از ابتدای سال تاکنون اشاره کرده و گفت: مردم آذربایجان شرقی امسال تاکنون 8 میلیارد و 500 میلیون تومان زکات فطره و کفاره پرداخت کردند که رشد 37 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 97 داشته و 100 درصد آن برای محرومان و نیازمندان هزینه شده است.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان همچنین بر ضرورت پرداخت الکترونیکی کمک های مردمی به نیازمندان اشاره و بیان کرد: مردم خیّر استان می توانند کمک های مالی خود به محرومان را از طریق تلفن همراه خود با شماره گیری کد #041*8877* پرداخت کنند. 
 
انتهای پیام
 
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید