دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۹
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۹۳۸۸
گزارشگر : ۷۶
در سه ماهه نخست سالجاری صورت گرفت؛

بهره‌مندی مددجویان از آموزش‌های «حقوق خانواده» و «حقوق شهروندی»

(سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸) ۱۰:۲۹

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون برای 1977 مددجوی استان کلاس‌های آموزشی از جمله «حقوق خانواده» و «حقوق شهروندی» برگزار شده است.

به گزارش سایت خبری امداد، محمد کلامی مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اشاره به خدمات میزهای حقوقی و ارائه مشاوره به مددجویان گفت: وکلای نیکوکار استان در سه ماهه اول سالجاری 495 مورد مشاوره و خدمات حقوقی نظیر تنظیم دادخواست، شکوائیه و شرکت در جلسه دادرسی به مددجویان تحت حمایت این نهاد انجام داده اند.

 وی با اعلام اینکه 264 وکیل نیکوکار با این نهاد همکاری می کنند، افزود: در سه ماهه نخست امسال بطور متوسط روزانه 5 مورد خدمت حقوقی به مددجویان ارائه شده است.

 کلامی با اشاره به تشکیل 30 میز خدمت حقوقی برای مددجویان در سه ماهه اول سال افزود: در این مدت تعداد 99 پرونده حقوقی مددجویان توسط وکلای نیکوکار در محاکم قضایی پیگیری شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان به خدمات ارائه شده در میز خدمت حقوقی برای مددجویان اشاره کرده و گفت: در این میزهای خدمت حقوقی اهدافی چون کمک به مددجویان در امور حقوقی، ارتقای سطح آگاهی و احقاق حق این عزیزان دنبال می شود.

وی کلاس های آموزشی و مشاوره را از دیگر راهکارها برای ارتقای سطح آگاهی جامعه مددجویی عنوان کرده و افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون برای 1977 مددجوی استان کلاس های آموزشی از جمله «حقوق خانواده» و «حقوق شهروندی» برگزار شده است.

کلامی همچنین به انعقاد تفاهم نامه های حقوقی جهت تسهیل خدمات دهی به مددجویان اشاره کرده و افزود: در سال ۹۷ تفاهم نامه هایی با کانون سردفتران و دفتریاران استان، سازمان بسیج حقوقدانان استان، کانون کارشناسان رسمی دادگستری و کانون وکلای دادگستری استان به امضا رسیده تا خدمات گسترده ای در موضوعات حقوقی، جزائی و خانواده به مددجویان تحت حمایت این نهاد به‌صورت رایگان یا با اعمال تخفیف های ویژه صورت پذیرد.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید