دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۹ دی ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۹
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۶۱۲۴
گزارشگر : ۷۶
در 9 ماهه امسال محقق شد:

مهارت آموزی 11 هزار مددجوی آذربایجان شرقی

(چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۴۹

11 هزار و 716 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در 9 ماهه سال جاری از آموزش های رایگان فنی و حرفه ای بهره مند شدند که از این تعداد چهار هزار نفر در مناطق محروم آذربایجان شرقی سکونت دارند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گزارشی از مهارت آموزی مددجویان تحت حمایت ارائه کرد.                                                                               

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یونس فاتح، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: 11 هزار و 716 مددجوی تحت حمایت این نهاد در 9 ماهه سال جاری از آموزش های رایگان فنی و حرفه ای بهره مند شدند که از این تعداد چهار هزار نفر در مناطق محروم آذربایجان شرقی سکونت دارند.                                                                         

فاتح با اعلام اینکه آموزش های برگزار شده در زمینه های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، خدمات و صنعت بوده است، ادامه داد: از مجموع شرکت کنندگان در دوره های مهارت آموزی 10 هزار و 279 نفر بازمانده از تحصیل، هزار و 284 فارغ التحصیل دانشگاه و 153 دانش آموز و دانشجو بوده اند.                                                                                                  

وی با بیان اینکه بیش از هشت هزار نفر از شرکت کننده گان در دوره‌های مهارت آموزی مددجویان زن بوده اند، بیان کرد: 739 نفر در مراکز دولتی سازمان فنی و حرفه‌ای و هزار و 374 نفر در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای آموزش و سایر مددجویان نیز در فضاهای اداری و کانون های متعلق به کمیته امداد از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند.                                                                                                  

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی افزود: مددجویان پس از کسب مهارت های لازم می توانند از تسهیلات خودکفایی این نهاد برای ایجاد اشتغال پایدار بهره مند شوند.                                                                                                                 

فاتح با اشاره به اینکه 670 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در 9 ماهه امسال از طریق کاریابی‌ها وارد بازار کار شده‌اند، تاکید کرد: این تعداد از مددجویان از طریق مؤسسات کاریابی، ارتباط مستقیم با کارفرما، خوداظهاری مددجو و طرح های کارفرمایی صاحب شغل شده اند.      

انتهای پیام                                                                                                         پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید