دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۵ دی ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۰
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۶۰۲۸
گزارشگر : ۷۶
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی خبر داد:

بافت 4386 تخته فرش توسط مددجویان استان

(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۵۰

مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در 9 ماهه سال جاری 4386 تخته فرش به مساحت 23 هزار و 326 متر مربع بافتند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یونس فاتح، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: مددجویان تحت حمایت این نهاد در 9 ماهه سال جاری چهار هزار و 386 تخته فرش به مساحت 23 هزار و 326 مترمربع بافتند.                                                                                                 

وی با اعلام اینکه فرش ها توسط هشت هزار مددجوی قالی باف استان آذربایجان شرقی تولید شده است، افزود: فرش های بافته‌ شده مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان در 9 ماهه امسال به مبلغ 20 میلیارد و 282 میلیون تومان به فروش رسیده است.                                                                                            

فاتح با بیان اینکه از مجموع فرش بافته شده توسط مددجویان، سه هزار و 804 تخته قالی، 75 ورنی و گلیم و 507 عدد تابلو فرش بوده است، ادامه داد: قالی‌های بافته‌شده توسط مددجویان به‌صورت تضمینی از آنها خریداری می‌شود و مبلغ آن پس از فروش به‌طور کامل در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد و برخی از تولیدات نیز توسط خود قالیبافان به فروش می‌رسد.                                                                                   

وی با بیان اینکه در 9 ماهه امسال 914 طرح اشتغال در زمینه بافت قالی و تابلو فرش اجرا شده است، گفت: اکنون هفت هزار و 416 طرح اشتغال در زمینه فرش تحت نظارت این نهاد در حال اجرا و  بیش از 16 هزار مورد نیز بازدید انجام شده است.                                                                                                 

فاتح با تاکید به اینکه قالی بافی در استان مزیت اصلی محسوب می شود، عنوان کرد: تمرکز حوزه اشتغال این نهاد بر ارتقای شاخص های تولید فرش از جمله بهبافی فرش، شناسنامه دار کردن تولیدات فرش، تهیه استاندارد فرش تولیدی، تهیه نقشه ویژه برای مددجویان، برگزاری کلاس های آموزشی  و تمرکز روی مواد اولیه تهیه شده است.                                                                                                                                 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در 9 ماهه امسال 914 مددجو وام اشتغال در زمینه فرش دریافت کرده اند، عنوان کرد: از مجموع وام های اعطا شده به مددجویان 524 مورد از منابع بانکی و 390 مورد از طریق صندوق امداد ولایت بوده است.                                                       

انتهای پیام                                                                                                                           


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید