دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۲ دی ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۱
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۵۹۹۰
گزارشگر : ۷۶
در 9 ماهه امسال

مردم آذربایجان شرقی 20 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

(چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۱۱

مردم نیکوکار استان آذربایجان شرقی در 9 ماهه امسال 20 میلیارد و 48 میلیون تومان زکات پرداخت کردندکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 91 درصد رشد داشته است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گزارشی از جمع‌آوری زکات در 9 ماهه امسال ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، بهروز شریف، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی افزود: مردم نیکوکار این استان در 9 ماهه امسال 20 میلیارد و 48 میلیون تومان زکات پرداخت کردندکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 91 درصد رشد داشته است.

شریف با بیان اینکه از هزار و 610 روستای مشمول زکات در آذربایجان شرقی، کشاورزان هزار و 336 روستا زکات خود را پرداخت کرده اند، ادامه داد: 61 درصد از زکات جمع آوره شده در 9 ماهه سال جاری برای امور محرومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال 36 دوره آموزشی برای عاملان زکات استان برگزار شد، بیان کرد: مردم آذربایجان شرقی امسال پنج میلیارد و 972 میلیون تومان زکات فطره پرداخت کردند که 100 درصد آن برای محرومان و نیازمندان هزینه شد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه امسال 445 مبلغ زکات برای ترویج زکات به روستاها اعزام شدند، افزود: همچنین دو هزار و 929 عامل افتخاری زکات در شهرها و روستاهای استان مشغول فعالیت و ترویج زکات هستند.

وی با اشاره به نحوه هزینه و مصرف زکات جمع آوری شده در آذربایجان شرقی، عنوان کرد: پرداخت 131 مورد کمک هزینه جهیزیه و تامین لوازم خانگی، کمک به بهسازی و تعمیر مسکن 282 خانوار مددجو و نیازمند، تامین هزینه های درمان و تحصیل هزار و 158 نیازمند، آزادی چهار زندانی، ساخت و تعمیر153 پروژه عمرانی عام المنفعه و پرداخت کمک معیشت به 48 هزار و 504 خانوار نیازمند از جمله موارد هزینه کرد زکات در 9 ماهه امسال بوده است.

انتهای پیامپست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید