دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۱ دی ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۲
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۵۹۸۱
گزارشگر : ۷۶

مددجویی که تولیدکننده سنگ‌های تزئینی شد

(سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۱۲

مددجوی کمیته امداد پس از دریافت وام اشتغال کسب و کار خود را در زمینه تولید سنگ‌های تزئینی پلیمری ساختمان و محوطه شروع کرد و در مدت کوتاهی به کارآفرین موفق شهرستان آذرشهر تبدیل شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آقای آقا زاده، فرزند مددجوی آذرشهری است که در سال  96 با مراجعه به کمیته امداد توانست با دریافت 30 میلیون تومان وام اشتغال، کسب و کار خود را در زمینه تولید سنگ های تزئینی پلیمری ساختمان و محوطه شروع کند.                            

 وی با اعلام اینکه آموزش های لازم در زمینه تولید قطعات بتنی پلیمری را در شهر سلماس طی کرده است، می افزاید: واحد تولیدی ما برای فضاهای مسکونی، اداری و تجاری طراحی شده و دارای ثبات رنگ بالا و مقاوم در برابر تابش آفتاب، حرارت، ذوب و یخبندان است.                    

وی با اشاره به اینکه کیفیت و قیمت محصولات ما مناسب و خواست بازار است، ادامه می دهد: مشتریان ما به دلیل تنوع در طرح و رنگ استقبال خوبی از محصولات دارند به طوری که اکنون در حال تامین سنگ های تزئینی، کفپوش و ... بازار سنتی شهرستان اسکو هستیم.                  

 آقازاده یادآور می شود: مواد اولیه سنگ های تزئینی و قالب ها را از شهرهای تهران و اصفهان تامین می کنیم.

 این کارآفرین با اشاره به نحوه تولید سنگهای تزئینی، کفپوش، جدول و ... می گوید: سیمان سفید، ماسه، رزین و پلیمر را مخلوط می کنیم، سپس با ترازو وزن کرده و در قالب های مخصوص می گذاریم تا خشک شود که البته این فرایند یک روز طول می کشد.                                       

وی با تاکید به اینکه عمر هر قالب حدود دو سال است و بعد از آن مستهلک می شود، می افزاید: این قالب ها گران هستند و هزینه های زیادی بر ما تحمیل می کنند.                                  

آقازاده پشتکار و تلاش خود را چاشنی کارش می داند و عنوان می کند: معمولا بین هشت تا 9 ماه کار می کنیم و فصل زمستان به دلیل کاهش سفارش تولید سنگ های تزئینی را متوقف می کنیم.

 این کارآفرین آذرشهری که 32 ساله بوده و تا مقطع دیپلم درس خوانده است از کمیته امداد به خاطر حمایت هایش تشکر می کند و در مورد بازار کار شغلش می گوید: پیش بینی من این است که در آینده نزدیک محصولات ما جایگزین مناسبی برای سنگ های ساختمانی و موزائیک های سنتی خواهد شد.

 انتهای پیام                                                                                                         پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید