دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۹ دی ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۷
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۵۹۱۱
گزارشگر : ۷۶
در 9 ماهه امسال محقق شد:

956 مشاوره و خدمت حقوقی وکلای نیکوکار به مددجویان آذربایجان شرقی

(یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۰۷

وکلای نیکوکار در 9 ماهه سال جاری 956 مورد مشاوره و خدمات حقوقی مانند تنظیم دادخواست، شکوائیه و شرکت در جلسه دادرسی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی انجام دادند.

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گزارشی از خدمات حقوقی این نهاد به مددجویان در 9 ماهه امسال ارائه داد.                                                                                           

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد کلامی، مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه 259 وکیل نیکوکار با این نهاد همکاری می کنند،گفت: وکلای نیکوکار استان در 9 ماهه سال جاری 956 مورد مشاوره و خدمات حقوقی مانند تنظیم دادخواست، شکوائیه و شرکت در جلسه دادرسی به مددجویان تحت حمایت این نهاد انجام دادند.                                      

کلامی ادامه داد: وکلای نیکوکار در یک روز از هفته برای انجام خدمت حقوقی به مددجویان در میز خدمت کمیته امداد استان حضور می یابند.                                                             

وی با اعلام اینکه 582 پرونده حقوقی مددجویان وجود دارد، افزود: در 9 ماهه سال جاری 439 پرونده مددجویان تحت حمایت این نهاد با مشاوره حقوقی وکلای نیکوکار حل شد.                   

 کلامی با اشاره به اینکه 31 میز خدمت حقوقی باهدف تسهیل ارائه خدمات حقوقی به مددجویان در این نهاد تشکیل‌شده است، عنوان کرد: میز خدمت حقوقی برای کمک به مددجویان در امور حقوقی و ارتقای سطح آگاهی آنان ایجادشده و مشکلات حقوقی، عدم توانائی برای احقاق حق و پایمال شدن حقوق مددجویان تحت حمایت از دلایل تشکیل آن است.                                

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه 143 پرونده حقوقی مددجویان در محاکم قضایی پیگیری شده است، عنوان کرد: از این تعداد 80 پرونده توسط اداره حقوقی کمیته امداد استان و 63 پرونده توسط وکلای نیکوکار پیگیری شده است.                                     

وی با یادآوری تفاهم نامه این نهاد با کانون سردفتران و دفتریاران استان آذربایجان شرقی، گفت: طبق این تفاهم نامه تنظیم هر نوع سند برای مددجویان در دفاتر اسناد رسمی با 50 درصد تخفیف انجام می شود.                                                                                            

کلامی با اشاره به تفاهم‌نامه این نهاد با کانون وکلای دادگستری و سازمان بسیج حقوقدانان  استان آذربایجان شرقی به‌منظور بهره‌مندی مددجویان از خدمات حقوقی و مشاوره‌ای، افزود: طبق این تفاهم‌نامه‌ها ارائه خدمات حقوقی در کلیه موضوعات حقوقی، جزائی و خانواده به مددجویان تحت حمایت این نهاد به‌صورت رایگان انجام می‌شود.                                                       

 انتهای پیام                                                                                                         پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید