دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۷ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۳۹
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۴۴۷۲
گزارشگر : ۷۶

بهره‌مندی 5 هزار بیمار خاص از خدمات کمیته امداد آذربایجان شرقی

(سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۳۹

پنج هزار و 96 بیمار خاص، صعب‌العلاج و زمین گیر تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی قرار دارند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گزارشی از خدمات درمانی این نهاد به مددجویان بیمار خاص و صعب العلاج ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ابراهیم جعفری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه پنج هزار و 96 بیمار خاص، صعب‌العلاج و زمین گیر تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: برای تامین هزییه های درمانی بیماران خاص و صعب العلاج تحت حمایت در شش ماهه نخست سال جاری بیش از  800 میلیون تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه تأمین امکانات درمانی و هزینه‌های ناشی از درمان مددجویان که دچار بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج هستند با کمک خیران انجام می شود، افزود: با توجه به هزینه‌های سنگین درمانی بیماران صعب‌العلاج، از خیران و مردم نیکوکار می‌خواهیم با کمک‌های خود روند درمان این بیماران نیازمند را شتاب دهند.

جعفری با اعلام اینکه اکنون 417 بیمار زمین گیر نیازمند نگهداری در منزل، تحت حمایت این نهاد هستند، بیان کرد: برای این تعداد بیمار بستری در منزل علاوه بر مستمری، ماهانه 100 هزار تومان پرداخت می شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان شرقی با بیان اینکه 343 بیمار دیالیزی، پیوند کلیه، هموفیلی، ام اس و تالاسمی از خدمات درمانی این نهاد بهره مند هستند، عنوان کرد: در شش ماهه نخست امسال 98 میلیون تومان برای امور درمانی بیماران خاص تحت حمایت هزینه شده است.

وی گفت: سه هزار و 819 بیمار خاص و صعب العلاج تحت حمایت این نهاد در سال گذشته یک میلیارد و 445 میلیون تومان فرانشیز درمان دریافت کردند.

انتهای پیامپست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید