دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۹ مهر ۱۳۹۷ / ۱۴:۳۶
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۴۳۱۶
گزارشگر : ۷۶

رشد 42 درصدی زکات در آذربایجان شرقی

(دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷) ۱۴:۳۶

مردم نیکوکار استان آذربایجان شرقی در شش ماهه نخست امسال 10 میلیارد و 743 میلیون تومان زکات پرداخت کردندکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 42 درصد افزایش‌یافته است.

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در جلسه شورای زکات این استان گزارشی از جمع‌آوری زکات در شش ماهه نخست امسال ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد کلامی، مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی افزود: مردم نیکوکار این استان در شش ماهه نخست امسال 10 میلیارد و 743 میلیون تومان زکات پرداخت کردندکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 42 درصد افزایش‌یافته است.

وی افزود: مردم استان آذربایجان شرقی امسال شش میلیارد و 140 میلیون تومان زکات فطره پرداخت کردند که 100 درصد آن برای محرومان و نیازمندان هزینه شده است.

کلامی با اشاره به اینکه 81 درصد از زکات جمع آوره شده در شش ماهه نخست سال جاری برای امور محرومان هزینه شده است، بیان کرد: از مجموع زکات جمع آوری شده در این مدت هشت میلیارد و 655 میلیون تومان برای امور محرومان هزینه شده است.

دبیر شورای زکات استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه 413 مبلغ زکات برای ترویج زکات به روستاها اعزام شدند، گفت: اکنون دو هزار و 671 عامل افتخاری زکات در شهرها و روستاهای استان مشغول فعالیت و ترویج زکات هستند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی با بیان اینکه 19 درصد از زکات جمع آوری شده در شش ماهه نخست امسال برای اجرای پروژه های عام المنفعه مصرف شده است، عنوان کرد: در این مدت دو میلیارد و 88 میلیون تومان از زکات جمع آوری شده برای انجام پروژه های عام المنفعه در سطح استان هزینه شده است.

وی با اشاره به نحوه هزینه و موارد مصرف زکات جمع آوری شده در استان آذربایجان شرقی، تاکید کرد: پرداخت 96 مورد کمک هزینه جهیزیه و تامین لوازم خانگی، کمک به بهسازی و تعمیر مسکن 191 خانوار مددجو و نیازمند، تامین هزینه های درمان و تحصیل 405 نیازمند، آزادی سه زندانی و پرداخت کمک معیشت به 28 هزار و 790خانوار نیازمند از جمله موارد هزینه کرد زکات در شش ماهه نخست امسال بوده است.

حجت الاسلام محمد علی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز در جلسه شورای زکات استان، گفت: مصوبات قبلی شورای زکات استان باید پیگیری و برنامه های آن نیز برای اجرا هدفمند شود.

وی بر لزوم فرهنگ سازی و ترویج زکات در بین مردم تاکید کرد و افزود: فرمانداران و بخشداران شهرستانها در ترویج زکات نقش اساسی دارند.

حجت الاسلام آل هاشم گفت: مبلغان و سایر افرادی که در ترویج زکات نقش موثر ایفا می کنند باید شناسایی و تجلیل شوند.

انتهای پیامپست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید