دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۷ مهر ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۰
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۴۲۶۳
گزارشگر : ۷۶

مهارت آموزی 3 هزار مددجو در مناطق محروم آذربایجان شرقی

(شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۵۰

9 هزار و 712 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان شرقی در شش ماهه نخست سال جاری از آموزش های رایگان فنی و حرفه ای بهره مند شدند که از این تعداد دو هزار و 897 نفر در مناطق محروم استان سکونت دارند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گزارشی از آموزش های فنی و حرفه ای به مددجویان تحت حمایت ارائه کرد.                 

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یونس فاتح، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: 9 هزار و 712 مددجوی تحت حمایت این نهاد در شش ماهه نخست سال جاری از آموزش های رایگان فنی و حرفه ای بهره مند شدند که از این تعداد دو هزار و 897 نفر در مناطق محروم استان سکونت دارند.                                                                                                                                                                                                                                 

فاتح، بیان کرد: از مجموع شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها 342 نفر در بخش کشاورزی، دو هزار و 467 نفر در بخش دامپروری، 415 نفر در صنعت و معدن، دو هزار و 104 نفر در صنایع‌دستی و سه هزار و 222 نفر در خدمات بوده اند.                                                                                                                    

 وی با بیان اینکه حدود شش هزار نفر از شرکت کننده گان در دوره‌های مهارت آموزی مددجویان زن بوده اند، بیان کرد: 132 نفر در مراکز دولتی سازمان فنی و حرفه‌ای و هزار و 37 نفر در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای آموزش و سایر مددجویان نیز در فضاهای اداری متعلق به کمیته امداد از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند.            

 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه هشت هزار نفر از افراد بازمانده از تحصیل و هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه در دوره های فنی و حرفه ای شرکت کردند، افزود: مددجویان پس از کسب مهارت های لازم می توانند از تسهیلات خودکفایی این نهاد برای ایجاد اشتغال پایدار بهره مند شوند.                                                                                                                                                                                                                                                                    

فاتح با اشاره به اینکه 392 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در شش ماهه نخست امسال از طریق کاریابی‌ها وارد بازار کارشده‌اند، عنوان کرد: مددجویان از طریق مؤسسات کاریابی، شرکت‌های خدماتی و مشاوره‌های شغلی به کارفرمایان معرفی می‌شوند تا با اشتغال به درآمد پایدار برسند.                                                                                  

انتهای پیامپست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید