دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۲۳
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۲۹۰۱
گزارشگر : ۷۶

رزمنده دیروز، حامی 15 یتیم تبریزی

(چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۲۳

رزمنده دوران هشت سال دفاع مقدس همکاری 30 ساله با کمیته امداد دارد، حاضر است تمام دارائی و سرمایه‌اش را بفروشد تا با راه اندازی یک واحد تولیدی برای ایتام و سایر نیازمندان اشتغال زایی کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حامی نیکوکار 54 ساله تبریزی که سابقه 28 ماه حضور در جبهه‌های حق علیه باطل دارد، امروز با حمایت از 15 یتیم نیازمند، ماهیانه 600 هزار تومان به حساب فرزندان معنوی خود واریز می کند.                                                                  

وی خودش را اینگونه معرفی می کند: اکبر اسماعیلی هستم. در سال 43 در شهر تبریز متولد شدم. دو فرزند پسر دارم. تا مقطع کارشناسی ارشد مدیریت بهداشت و درمان تحصیل کردم. مسئول قرنطینه فرودگاه شهید مدنی تبریز بودم و حدود دو سال است که بازنشسته شده‌ام.16 ساله بودم که به جبهه اعزام شدم. یک بار در سال 61 و سپس از سال 65 تا سال 67 به همراه لشگر 31 عاشورا در خط مقدم جبهه بودیم و مقابل دشمن بعثی از میهن اسلامی مان دفاع کردیم.                                                                                                              

وی با اشاره به نحوه حمایت از ایتام، می گوید: سال 73 تصمیم گرفتم حامی ایتام شوم با همسرم به کمیته امداد مراجعه کردیم و همان سال حمایت از دو یتیم را بر عهده گرفتیم. همسرم زن متعهد و با ایمان بود و او مرا تشویق به حمایت از ایتام کرد. همسرم در شهر خامنه مدیر خانه بهداشت بود و بهورز تربیت می کرد. زمانی که با دانش آموزان سروکار داشتیم والدین یکی از این دانش آموزان فوت کرد و ما از او حمایت کردیم. مبلغ واریزی ما از هزار تومان شروع شد و با افزایش حقوق در سالهای بعد کمک مان نیز افزایش یافت.                                                

وی می افزاید: اکنون 15 فرزند معنوی دارم و ماهیانه 600 هزار تومان به حساب شان واریز می کنم.600 هزار تومانی که به ایتام می دهم آنقدر برکت در زندگی من دارد که قابل توصیف نیست.

اسماعیلی با تاکید به اینکه در هر شرایط مالی و اقتصادی که هستیم باید انفاق کنیم، بیان می کند: اگر می خواهیم درجات ایمان در وجود ما ارتقا یابد باید از اموال و درآمدمان به نیازمندان کمک کنیم. طبق فرمایش خداوند در قرآن کریم هر چه در توان داریم باید کمک کنیم و سهم انفاق را از درآمدمان کنار بگذاریم.     

 این حامی نیکوکار یادآور می شود: ایمان شرط لازم برای انجام هر کاری است. شهید مطهری در این زمینه حرف خوبی دارد و می گوید خدا را به تجربه بشناسیم. کمک به نیازمندان دل بزرگ می خواهد. خدای متعال چند برابر کمکی که به ایتام می کنم برکت می دهد. این 600 هزار تومان ایتام تن‌ها 20 درصد حقوق من است اما من به این کار خداپسندانه عادت کرده ام.          

وی با اشاره به اینکه اساس انسان بودن در انفاق است، می گوید: ایمان کامل تن‌ها با انفاق و کمک به ایتام و نیازمندان محقق می شود. معتقدم دیروز و امروز ما نباید مثل هم باشد. زمانی من حمایت از دو یتیم را شروع کردم و اکنون این تعداد را به 15 نفر افزایش داده‌ام و در آینده نیز اگر عمری باشد این تعداد را افزایش خواهم داد.                                                                 

وی با بیان اینکه باید بدانیم عمل خیر یک تکلیف است، اظهار می کند: همه ما به این فکر کنیم که کمک به نیازمند وظیف ما است. امام حسین (ع) می فرماید: نیازهای مردم به شما نعمت های الهی هستند. کمک به نیازمندان یک اصل است و ما فقط به آموزه های دینی و توصیه های ائمه اطهار (ع) عمل می کنیم. چه دولت بتواند به نیازمندان کمک کند و چه نتواند این وظیفه از ما ساقط نمی شود چون برای خودمان ثواب ذخیره می کنیم.                                               

اسماعیلی با اشاره به نقش موثر همسرش در حمایت مستمر از ایتام، می افزاید: سال 90 من به بیماری سرطان مبتلا شدم اطرافیان همه ناراحت شدند، اما من ایمان راسخ داشتم که این بیماری را شکست می دهم. مصلحت بود که زنده بمانم و سال 92 بهبود یافتم. پس از من همسرم به این بیماری مبتلا شد تا سال 94 با این بیماری جنگید و در نهایت فوت کرد. همیشه لبخند بر لب داشت و به کاری که انجام می داد ایمان داشت. با همراهی همسرم بود که تعداد ایتام تحت حمایت را به 15 نفر افزایش دادیم. بعد از فوت ایشان بار این کار خیر بر دوش من است. بارها اثرات کار خیر را در زندگی دیده ام. هرگز از خدا گلایه نکردم که چرا من سرطان گرفتم. چرا همسرم بیمار شد و مرا تن‌ها گذاشت. یقین دارم که خدای متعال مرا با بیماری سرطان امتحان کرد.                                                          

 وی با اعلام اینکه 30 است که با کمیته امداد همکاری می کنم، می گوید: احسان و نیکوکاری باید در جامعه نهادینه شود و همه در قبال نیازمندان احساس مسئولیت کنند. نقش خیران در ترویج کار خیر برجسته است چون آنها برای مردم یک الگو هستند.                                             

این حامی در ادامه به احساس خود در موقع دیدار با ایتام اشاره می کند و می گوید: وقتی که فرزندان معنوی ام را می بینم احوالم دگرگون می شود. کمبودها روح مرا می آزارد. یتیم تن‌ها به پول احتیاج ندارد، او به محبت هم نیاز دارد. نمی توانم بی تفاوت باشم. نیازهای ایتام بسیار است اما نمی توان همه این نیازها را اجابت کرد.                                                                   

وی بزرگترین آرزویش را خودسازی و غلبه بر نفس عنوان می کند و می افزاید: همیشه دعا می کنم با شهادت عاقبت به خیر شوم. دوست دارم با توان بیشتر به فقرا کمک کنم. حاضرم همه ثروت و دارائی‌ام را در کار خیر انفاق کنم. حتی حاضرم با کمک سایر خیران تمام دارائی‌ام را به سرمایه تبدیل کنم و با راه اندازی کارخانه‌ای برای ایتام و سایر نیازمندان اشتغال زایی کنم. تا حداقل نام نیک از خود به یادگار بگذارم.                                                                     

وی بر لزوم ارتباط موثر و دورهمی خیران برای حل مشکلات نیازمندان تاکید می کند و می افزاید: نشست و برخواست مکرر خیران باعث می شود کمک ها به نیازمندان متمرکز و با انسجام بیشتری انجام شود. خدای نکرده نباید مشکلات و مشغله های زندگی باعث شود خیران از کار خیر خسته شوند. کمک های خیران باید استمرار داشته باشد. اگر کسی می خواهد کار خیر کند باید از کمک های کوچک شروع کند و نیت کند که به مرور زمان کمک خود را بیشتر کند. چشمان هر یتیمی منتظر کمک های ما خیران است چون او به کمک ماهیانه ما اطمینان خاطر پیدا کرده و به آرامش رسیده است.                                                                             

انتهای پیام                                                                                                         پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید