دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۵۸
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۲۸۸۷
گزارشگر : ۷۶

ساخت 5 واحد مسکن برای ایتام توسط حامی تبریزی

(سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷) ۱۴:۵۸

حامی نیکوکار تبریزی، در سال گذشته علاوه بر ساخت پنج واحد مسکن برای ایتام تحت حمایت خود، برای 240 دانش آموز نیازمند کیف و نوشت افزار تهیه و اهدا کرده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حامی نیکوکار 51 ساله و تحصیل کرده ساکن تبریز که اصالت اهری دارد و در یک خانواده خیر بزرگ شده، همکاری خود را با کمیته امداد از سال گذشته شروع کرده است و همکاری با این نهاد را یک توفیق می داند.  

 وی خود را اینگونه معرفی می کند: محمد خوانشی هستم. در سال 46 در شهرستان اهر به دنیا آمدم. از سال 70 با خانواده به تبریز مهاجرت کردم. دو فرزند دارم. دکترای حقوق خصوصی خوانده ام و در دادگستری استان آذربایجان شرقی خدمت می کنم.                                      

وی با تاکید به اینکه حمایت از ایتام به لحاظ شرعی وظیفه هر فرد مسلمان است، می گوید: خانواده خوانشی در شهرستان اهر شناخته شده هستند و دستی در کار خیر دارند یعنی هر کمکی از دستشان برآید دریغ نمی کنند.                                                                             

وی با اشاره به زمان پیوستن خود به جمع خیران، می افزاید: جرقه کار خیر زمانی بود که به مدرسه ای مراجعه کردم و با جسم ضعیف دانش آموزان مدرسه مواجه شدم و به وضعیت مالی بد خانواده‌های آنان پی بردم. مدیر این مدرسه می گفت کودکان حتی سیب زمینی برای خوردن ندارند به همین خاطر است که کودکان جسم نحیف دارند.                                               

این خیر با اعلام اینکه از ماه رمضان سال 96 با کمیته امداد همکاری می کنم، بیان می کند: این لطف خداست که وارد کار خیر شده‌ام. اگر در کار خیر پیشقدم هستم فقط به تکلیف شرعی خود عمل می کنم. امیدوارم خداوند قبول کند.                                                                   

خوانشی در بیان میزان کمک های خود به فرزندان معنوی اش، عنوان می کند: تاکنون برای پنج یتیم منزل مسکونی خریده ام. برای 240 دانش آموز نیازمند کیف و نوشت افزار تهیه و اهدا کرده ام.همچنین برای 100 خانوار نیازمند سبد کالا تهیه کرده ام.                                             

وی اظهار می کند: دیدن چهره بشاش کودکان و شکفتن گل لبخند در چهره ایتام برای من بهترین هدیه است. وقتی این ایتام صاحب مسکن شدند احساس غروری که به آنان دست زد برای من یک دنیا ارزش داشت.                                                                                       

وی نقش خانواده‌اش را در انجام کار خیر تاثیرگزار می داند و می گوید: خانواده به خصوص مادرم نقش به سزایی در تشویق من به انجام کار خیر و کمک به فقرا داشتند. مادران در تربیت فرزند صالح نقش مهمی دارند. من از پدر و مادرم که اکنون در قید حیات نیستند کمک به نیازمندان را آموختم. کمک به فقرا باید در بین خانواده‌ها نهادینه شود و همه باید به رفع نیازهای قشر مستضعف جامعه همت کنند. بارها اتفاق افتاده که خانواده‌ام احسان کرده اند و بعد از مدتها معلوم شده که احسان توسط آنها انجام شده و خواسته‌اند کسی نداند. این مایه مسرت بنده است.        

وی می افزاید: به نظر من کمک به نیازمندان باید متوازن باشد یعنی طوری نباشد که یک نیازمندی کمک بیشتر و نیازمند دیگر کمک کمتر دریافت کند. در انجام کار خیر از موازی کاری اجتناب کرد. ما خیران نیازمند تعامل با کمیته امداد هستیم و همکاری با این نهاد برای ما یک توفیق است. دولت چه بتواند و چه نتواند نیازهای محرومان را برآورده کند تکلیف از ما ساقط نمی شود و ما وظیفه داریم به همنوع خود کمک کنیم.                                                         

این حامی تبریزی که اغلب اوقات در مسجد حضرت ولی عصر (عج) به انجام کارهای خیرخواهانه خود مشغول است، اعلام می کند: در صورت معرفی نوعروسان و مددجویان نیازمند توسط کمیته امداد حاضریم به همراه خیران این مسجد، جهیزیه و سبد کالا برای این نیازمندان تهیه کنیم.    

وی با بیان اینکه مساجد یکی از مکانهای مهم در انجام و ترویج کار خیر هستند، می گوید: اگر هسته‌های نیکوکاری در مساجد تشکیل شود می توانیم مردم را در انجام کارهای خیر مشارکت دهیم. فرهنگ احسان و نیکوکاری از مساجد پایه ریزی می شود.                                        

این خیر با اعلام اینکه بزرگترین آرزویم این است که عاقبت به خیر شوم و کمک ها و حمایت هایی که به ایتام نیازمند می کنم، مورد قبول حضرت حق قرار گیرد، می گوید: زمانی که این ایتام را می بینم مثل این است که فرزندان خودم را می بینم. از خدای متعال می خواهم به من توان بدهد محبت و کمک ام را از این کودکان دریغ نکنم تکلیف این است که حمایت از ایتام را به سرانجام نیک برسانم.                                                                                             

وی با تاکید به اینکه باید احسان و نیکوکاری را در جامعه ترویج دهیم تا آثارش را ببینیم، ادامه می دهد: فضای مجازی یک ظرفیت عظیم و فرصت خوب است و ما باید از این ظرفیت نهایت استفاده را در ترویج نیکوکاری و حمایت از ایتام ببریم.                                                    

خوانشی می افزاید: برای اینکه کمک ها به نیازمندان نتیجه بخش باشد و این کمک ها عادلانه بین نیازمندان توزیع شود لازم است که خیران با کمیته امداد همکاری کنند. با نیت خیر و به دست آوردن دل نیازمندان می توانیم رضایت پروردگار را کسب کنیم.                                  

انتهای پیام                                                                                                          پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید