دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۰
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۲۸۷۲
گزارشگر : ۷۶
در سه ماهه نخست امسال انجام شد

پرداخت 37 میلیارد تومان مستمری به مددجویان آذربایجان شرقی

(یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷) ۱۰:۲۰

37 میلیارد و 697 میلیون تومان مستمری در سه ماهه نخست سال‌جاری به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی پرداخت شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گزارشی از پرداخت مستمری به خانوار تحت حمایت این نهاد در سه ماهه نخست سال‌جاری ارائه داد.                                                            

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ابراهیم جعفری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه 37 میلیارد و 697 میلیون تومان مستمری در سه ماهه نخست سال‌جاری به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است، گفت: در این مدت 58 هزار و 427 خانوار در قالب 120 هزار مددجو از مستمری پرداختی این نهاد بهره‌مند شده‌اند.                                                                     

وی با بیان اینکه پرداخت مستمری برای تأمین نیازهای اساسی مددجویان تحت حمایت انجام می شود، افزود: مستمری ها به صورت ماهانه پرداخت می شود تا مددجویان بتوانند وسایل و لوازم ضروری زندگی خود را به راحتی تهیه کنند.                                                                                                                  

جعفری با اشاره به اینکه مستمری پرداختی بخشی از نیازهای ضروری مددجویان تحت حمایت را برطرف می کند، گفت: با کمک خیران استان آذربایجان شرقی می توانیم خدمات بهتر به خانوارهای تحت حمایت ارائه دهیم تا زمینه حل مشکلات این مددجویان بیش از پیش فراهم شود.                                                   

وی در ادامه با اعلام اینکه 58 درصد مددجویان تحت حمایت را افراد سالمند تشکیل می‌دهند، بیان کرد: به دلیل اینکه اغلب مددجویان تحت حمایت سالمند هستند، امکان ایجاد اشتغال و توانمندسازی آنها وجود ندارد و این نهاد با ارائه خدمات حمایتی بخشی از مشکلات‌شان را رفع می کند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه 31 هزار و 500 خانوار به علت فوت سرپرست تحت حمایت این نهاد هستند، افزود: 45 درصد از مددجویان به دلیل فوت سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی قرار گرفته اند.

انتهای پیامپست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید