دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۲۵
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۲۸۲۱
گزارشگر : ۷۶

بهره مندی 7 هزار مددجوی آذربایجان شرقی از بیمه تامین اجتماعی

(شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۲۵

دو میلیارد و 381 میلیون تومان برای حق بیمه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در سه ماهه نخست سال جاری پرداخت شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گزارشی از عملکرد این نهاد در بخش بیمه‌های اجتماعی ارائه داد.                                                                      

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد،، ابراهیم جعفری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه دو میلیارد و 381 میلیون تومان برای حق بیمه مددجویان تحت حمایت در سه ماهه نخست سال جاری پرداخت شده است، گفت: یکی از راهکارهای مناسب این نهاد برای توانمندسازی پایدار خانوار تحت حمایت، برخورداری آنها از بیمه‌های اجتماعی است تا از این طریق بخش مهمی از نگرانی مددجویان نسبت به تأمین آینده‌شان مرتفع شود.                                                                            

وی با یادآوری اینکه حدود هفت هزار نفر از زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های خودکفایی تحت حمایت کمیته امداد استان از بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند هستند، افزود: بیمه تأمین اجتماعی موجب می‌شود تا مددجویان از حق بازنشستگی، درمان و سایر مزایای آن در زندگی خود بهره‌مند شوند.                               

جعفری با بیان اینکه سه هزار و 319 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت از بیمه تأمین اجتماعی برخوردار هستند، یادآور شد: کمیته امداد به دنبال ارائه خدمات موثر برای توانمندی خانوارهای تحت حمایت است و اجرای طرح بیمه اجتماعی می تواند عامل موثر در اشتغال پایدار مددجویان باشد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان آذربایجان شرقی به بهره‌مندی سه هزار و 618 نفر از مجریان طرح‌های اشتغال و خودکفایی از بیمه تأمین اجتماعی اشاره و بیان کرد: این نهاد به منظور توانمندسازی مددجویان تحت حمایت تا زمان برقراری مستمری از سوی سازمان تأمین اجتماعی و احراز شرایط لازم جهت استفاده از مزایای بازنشستگی، اقدام به پرداخت بیمه‌های اجتماعی می کند.                               

انتهای پیام                                                                                                                          پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید