دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۴ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۳۶
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۲۸۱۴
گزارشگر : ۷۶

موفقیت‌های چندگانه فرزند مددجوی مراغه‌ای/ از اختراع دستگاه آنالیز هیدرات گاز تا تدریس شیمی

(پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۳۶

فرزند مددجوی کمیته امداد با کمک این نهاد و با پشتکار خود توانست است علاوه بر ثبت چندین اختراع در رشته تخصصی خود، به یکی از مدرسان و مولفان معروف کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته شیمی تبدیل شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فرزند مددجوی کمیته امداد در 25 خرداد سال 1366 در یک خانواده فقیر روستائی از توابع شهرستان مراغه به دنیا آمد. پدرش کشاورز بود و خانواده از نظر مالی در وضعیت چندان مناسبی قرار نداشتند.                                                                                                              

وی تحصیلات ابتدائی را در مدرسه روستای آلماچوان گذراند. بعد از فراغت از تحصیل نیز به پدر و مادرش در کشاورزی و دامداری کمک می کرد.                                                                                            

وی دانش آموزی کوشا، زرنگ و باهوش بود. هزینه های تحصیل و ایاب و ذهاب خود را با کارگری و انجام کارهای خدماتی تامین می کرد.                                                                                                  

با فوت پدر در سال 87 او و خانواده اش از سال 94 تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتند.                         

وی در سال 88 دوره کارشناسی را در رشته شیمی کاربردی در دانشگاه صنعتی سهند تبریز طی کرد و بعد از اتمام دوره کارشناسی بلافاصله در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرد و در رشته مهندسی شیمی با گرایش فرآوری و انتقال گاز در دانشگاه فردوسی مشهد قبول و در سال 90 نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شد.        

وی چندین اختراع در زمینه صنعت نفت و فشرده سازی گاز دارد. دستگاه آنالیز هیدرات گاز را در سال 91 و ماده سنتز بازدارنده سنتیکی جلوگیری از انجماد لوله های گاز را در سال 92 به ثبت رسانده است..               

وی علاوه بر ثبت چند اختراع، در دانشگاه ها و آموزشگاه های معتبر کنکور، شیمی تدریس می کند. به طوری که حاصل چندین سال تدریس شیمی، تالیف کتابها و طراحی لوح های آموزشی و موفقیت در کنکور توسط او بوده است.                                                                                                                            

وی همچنین با شرکت در همایش ها و کنفرانس های مختلف داخلی و خارجی با موضوع کاتالیست ها، هیدراتهای گازی و نانوساختارها چندین مقاله ارائه کرده است.                                                            

وی خدمات و کمک های کمیته امداد را در موفقیت خود موثر می داند و می گوید: به کمک کمیته امداد توانستم از تسهیلات خدمت سربازی بهره مند شوم و همچنین وام خوداشتغالی 15 میلیون تومانی از این نهاد دریافت کنم.                                                                                                                        

 وی توکل به خدا و داشتن پشتکار را از مهمترين عوامل موفقیت خود عنوان می کند و یادآور می شود: وامی که کمیته امداد در اختیارم گذاشت مسیر موفقیت مرا هموار کرد و من توانستم کتابهای تالیف شده و لوح های فشرده خودم را در رشته شیمی منتشر کنم.                                                                                  

این مولف و مدرس کنکور با اعلام آمادگی برای کمک به دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد، می افزاید: حاضرم برای دانش آموزان تحت حمایت این نهاد کلاسهای آموزشی کنکور برگزار کنم و کتابها و لوح های آموزشی خودم را با تخفیف در اختیار آنان بگذارم.

انتهای پیام                                                                                      پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید