دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۸
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۲۷۴۹
گزارشگر : ۷۶

اشتغال زایی برای 32 مددجوی آذربایجان شرقی در یک شرکت ارتوپدی دانش بنیان

(دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷) ۱۰:۲۸

یک شرکت ارتوپدی دانش بنیان با تولید روزانه 600 عدد آتل شکسته بندی، زمینه اشتغال 32 مددجوی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی را فراهم کرده است و تا پایان امسال این تعداد به 400 مددجو افزایش خواهد یافت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، کریم نسیمی، مدیر عامل شرکت دانش بنیان پایا، دانش آموخته رشته ارتوپدی بوده و 30 سال است که در این زمینه فعالیت دارد. حوزه کاری این شرکت در زمینه تولید تجهیزات پزشکی و توانبخشی، مانند انواع پروتزها و اندام های مصنوعی است.                                                     

وی می گوید: شرکت تعاونی دانش بنیان پایا در سال ۱۳۸۵ به ثبت رسیده و اولین شرکت ارتوپدی دانش بنیان در کشور می باشد. هدف از تأسیس آن اشتغال زایی برای اعضا و همچنین افراد غیر عضو بوده است. ما در این شرکت از اجرای طرح های پژوهشی شروع و به سمت اختراع حرکت کردیم که آتل شکسته بندی یکی از اختراعات ثبت شده می باشد.                                                                                                     

نسیمی با بیان اینکه به طور میانگین هر روز 600 عدد آتل شکسته بندی تولید می کنیم، ادامه می دهد: آتل ها در خانه تولید می شوند ما قالب، مواد اولیه و ابزار کار را در اختیار افراد می گذاریم تا آتل ها را در خانه‌هایشان تولید کند و به ما بفروشند.                                                                                                       

وی با اعلام اینکه از سال گذشته همکاری‌های خود را با کمیته امداد استان آذربایجان شرقی شروع کرده ایم، می افزاید: اکنون برای 32 مددجوی این نهاد اشتغال زایی کرده ایم و تا پایان سال جاری برای 400 مددجوی دیگر نیز فرصت شغلی ایجاد خواهیم کرد.                                                                                     

وی با بیان اینکه در شرکت نحوه درست کردن آتل ها را برای مددجویان کمیته امداد استان به طور رایگان آموزش می دهیم، می افزاید: به هر یک از مددجویان کوره‌های مخصوص به همراه میزکار، ابزار کار و قالب آتل داده‌ایم و مددجویان پس از تولید، آتل ها را به ما می فروشند و ما نیز پس از کنترل کیفیت در بازار می فروشیم.                                             

 وی می افزاید: هر مددجو با تولید آتل در خانه خود می تواند تا سقف پنج میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشد و به راحتی به استقلال اقتصادی برسد.                                                                                  

نسیمی با بیان اینکه آتل های تولید شده مددجویان کمیته امداد استان را به طور نقدی می خریم، می گوید: شرکت قرارداد پنج ساله با مددجویان بسته است تا هم تولید آتل متوقف نشود و هم مددجو درآمد پایدار داشته باشد.                                                                                                                                  

وی با یادآوری اینکه آتل های تولیدی این شرکت مشابه خارجی ندارد، می گوید: این آتل ها 20 مزیت نسبت به گج گیری برای بیمار دارند. قابل تنظیم برای اندام شکسته هستند. ارزان تمام می شوند. قابلیت بازیافت دارند و می توانند دوباره بعد از استریل مورد استفاده قرار گیرند.                                                                   

این کارآفرین با اشاره به قیمت آتل های تولیدی شرکت، اظهار می کند: قیمت آتل ها در حدود 77 هزار تومان است، یعنی قیمت تمام شده آتل های تولیدی این شرکت یک دهم قیمت گچ است و هیچ عوارض جانبی برای بیمار ندارد.                                                                                                                          

وی با اعلام این که مشابه این آتل ها در دنیا تولید و اختراع نشده است، می گوید: می خواهیم آتل های تولید شد. مددجویان را بدون واسطه به مشتریان برسانیم. سازمان هلال احمر و مراکز درمانی استان مشتریان ما هستند. امسال همچنین در نظر داریم به کشورهای گرجستان و روسیه آتل صادر کنیم.                              

انتهای پیام                                                                                                                          پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید