دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۹:۵۰
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۵۷۲۷۹
گزارشگر : ۶۷
در 5 ماهه نخست امسال محقق شد

جمع‌آوری 4 میلیارد تومان صدقه در آذربایجان شرقی

(یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶) ۰۹:۵۰

صدقه جمع آوری شده در پنج ماهه نخست امسال در استان آذربایجان شرقی نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش یافته است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گزارشی از نحوه جمع آوری صدقه در پنج ماهه امسال ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، امیر شبان شبستری معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه در پنج ماهه سال جاری چهار میلیارد و 454 میلیون تومان صدقه در استان جمع آوری شده است، گفت: صدقات جمع آوری شده در پنج ماهه امسال در استان آذربایجان شرقی نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش یافته است.

وی با اعالام اینکه مردم استان در پنج ماهه سال گذشته چهار میلیارد و 278 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند، افزود: صدقات جمع آوری شده در سرفصل های درمانی، جهیزیه، وام کارگشایی، اشتغال، عمران و مسکن مددجویی، امور فرهنگی و آموزش هزینه شده است.

شبان شبستری با اشاره به اینکه صدقات مردمی در همان محل جمع آوری شده و برای رفع مشکلات نیازمندان آن منطقه هزینه می‌شود، گفت: افزایش کمک ها ناشی از اعتماد مردم و خیران به کمیته امداد بوده و روند رسیدگی به امور نیازمندان را سرعت بخشیده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان با تقدیر از کمک مردم و خیران به نیازمندان، افزود: 389 هزار خانوار در استان مشترک صندوق صدقات کوچک کمیته امداد هستند که با صدقات خود بخش بزرگی از مشکلات نیازمندان را بر طرف می‌کنند.

وی با بیان اینکه ضریب نفوذ صندوق های کوچک صدقات در استان آذربایجان شرقی 36 درصد است، گفت: شش هزار و 646 صندوق متوسط و 10 هزار و 848 صندوق بزرگ در سطح معابر استان آذربایجان شرقی وجود دارد.

شبان شبستری با بیان اینکه کمیته امداد استان طرح هر خانه مهر، یک صندوق مهربانی را با هدف گسترش صندوق های صدقات خانگی اجرا می کند، افزود: مردم خیر استان برای دریافت صندوق صدقات خانگی عدد 5 را به سامانه 30001274 ارسال کنند.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید