دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۹:۰۸
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۵۷۲۶۱
گزارشگر : ۶۷
در 5 ماهه سال 96 انجام شد

مهارت‌آموزی حدود 4 هزار مددجوی آذربایجان شرقی

(یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶) ۰۹:۰۸

سه هزار و 952 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در پنج ماهه سال‌جاری از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی فعالیت‌های این نهاد را در زمینه ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان تحت حمایت تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد کلامی مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سه هزار و 952 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در پنج ماهه سال‌جاری از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شده‌اند، گفت: کارگاه‌های آموزشی فنی و تخصصی کمیته امداد بر اساس استعداد، علاقه و نیاز بازار کار برای مددجویان برگزار می‌شود تا آنان پس از فراگیری آموزش‌های لازم بتوانند شغل مورد نظر خود را ایجاد کنند.

وی با اعلام اینکه 406 نفر در مراکز دولتی سازمان فنی و حرفه ای  و 565 نفر نیز در آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شده اند، افزود: دوره های آموزشی در زمینه های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، خدمات و فعالیت های صنعتی و معدنی بوده است.

کلامی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با هدف توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت ارائه می‌شود، افزود: در حوزه اشتغال کمیته امداد، بحث برگزاری دوره‌های آموزشی با جدیت پیگیری می‌شود که با بهره‌گیری از اساتید مجرب و همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای استان خدمات قابل توجهی به مددجویان ارائه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه بیش از سه هزار نفر از زنان سرپرست خانوار، نوعروسان و دختران تحت حمایت در کارگاه‌های آموزشی شرکت کرده‌اند، گفت: ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است تا آنان بتوانند با تکیه برتوانایی‌های خود به استقلال اقتصادی دست یابند.

وی با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان از طریق آموزش‌های فنی و حرفه‌ای امکان پذیر است، افزود: مهارت آموزی مددجویان مسیر خوداتکایی آنان را برای ایجاد شغل مورد نظرشان هموار می‌کند که تلاش داریم با شناسایی فرصت‌های شغلی جدید و نوین فعالیت‌های گسترده‌تری در این امر به انجام رسانیم.

کلامی به طرح استعدادسنجی مددجویان برای تسهیل شدن مراحل خودکفایی آنان اشاره کرد و افزود: خانواده‌هایی که توان اشتغال دارند پس از استعدادسنجی، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفته و پس از اخذ گواهی مهارت، با دریافت تسهیلات اشتغال و خودکفایی شغل مورد نظر خود را ایجاد می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان با اعلام اینکه 251 نفر از مددجویان تحت حمایت از طریق کاریابی وارد بازار کار شده‌اند، گفت: مددجویان از طریق موسسات کاریابی، شرکت‌های خدماتی و مشاوره‌های شغلی به کارفرمایان معرفی می‌شوند تا با کسب درآمد بخشی از مشکلات خانواده را رفع کنند.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید