دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۳
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۵۷۱۷۱
گزارشگر : ۶۷
مدیر کل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی خبر داد

اجرای 1350طرح اشتغال در پنج ماهه نخست 96

(سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۳

هزار و 350 طرح اشتغال با اعتباری بیش از 17 میلیارد تومان در پنج ماهه امسال توسط کمیته امداد استان آذربایجان شرقی اجرا شد.

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گزارشی از اجرای طرح های اشتغال در پنج ماهه سال 96 ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد کلامی، مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه هزار و 350 طرح اشتغال با اعتباری بیش از 17 میلیارد تومان در پنج ماهه امسال توسط این نهاد اجرا شده است افزود: از این تعداد 615 طرح از محل اعتبارات کمیته امداد و 735 طرح از محل تسهیلات قرض الحسنه بانکها بوده است.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح های اشتغال پنج میلیارد و 500 میلیون تومان از محل اعتبارات امدادی و 11 میلیارد تومان نیز از طریق تسهیلات بانکی پرداخت شده است، گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال در پنج ماهه امسال از نظر تعداد هشت درصد و از نظر مبلغ 33 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

کلامی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال و اجرای طرح های خود اشتغالی زمینه را برای استقلال اقتصادی مددجویان فراهم می کند، افزود: طرح های اشتغال اجرا شده شامل 215 طرح کارانگیزی، 433 طرح توان افزایی و 702 طرح خودکفائی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه بیشترین طرح اجرا شده در بخش خدمات بوده است، گفت: از مجموع طرح های اجرا شده 40 طرح در بخش کشاورزی، 450 طرح در دامپروری، 396 طرح در صنایع دستی و 464 طرح نیز در بخش خدمات هستند.

وی با اعلام اینکه در پنج ماهه سال جاری 400 میلیون تومان از محل مشارکت های مردمی برای ایجاد فرصت های شغلی و آموزش های فنی و حرفه ای مددجویان هزینه شده است، افزود: از این مبلغ بیش از سه میلیارد ریال برای ایجاد فرصت های شغلی و بقیه نیز برای آموزش های فنی و حرفه ای مددجویان تحت حمایت هزینه شده است.

کلامی با بیان اینکه در سه سال اخیر 280 طرح اشتغال از محل اعتبارات امدادی وام 30 میلیونی و بیشتر دریافت کرده اند، افزود: در این مدت هشت میلیارد و 867 میلیون تومان تسهیلات از محل اعتبارات امدادی به این طرح ها پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان گفت: در پنج ماهه سال جاری 279 مورد وام اشتغال به مبلغ چهار میلیارد تومان به فارغ التحصیلان دانشگاهی تحت حمایت این نهاد پرداخت شده است.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید