دکمه موبایل منو

اخبار استان

بهره‌مندی 14 هزار مددجوی آذربایجان شرقی از کلاس‌های آموزش خانواده
معاون فرهنگی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: 14 هزار و 845 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد در 9 ماهه سال جاری از کلاس‌های آموزش خانواده بهره‌مند شدند که از این تعداد بیش از شش هزار نفر زن سرپرست خانوار هستند.
کمیته امداد و استاندارد آذربایجان شرقی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
کمیته امداد آذربایجان شرقی و اداره کل استاندارد استان با هدف تهیه و تدوین استانداردهای تشویقی برای تولیدات مددحویان تحت حمایت، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
از گاوداری تا پرورش ماهی
مددجوی مراغه ای پس از دریافت وام اشتغال از کمیته امداد اکنون در زمین متعلق به پدرش هم گاوداری می کند و هم به پرورش ماهی مشغول است.
اشتغال خانوادگی با تولید پایه کابینت
مددجوی کمیته امداد به همراه دیگر اعضای خانواده پس از دریافت وام اشتغال شغل سرپرست خانوار را ادامه دادند و با تولید و فروش پایه کابینت چرخ اقتصادی شان می چرخد.
مهارت آموزی 11 هزار مددجوی آذربایجان شرقی
11 هزار و 716 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در 9 ماهه سال جاری از آموزش های رایگان فنی و حرفه ای بهره مند شدند که از این تعداد چهار هزار نفر در مناطق محروم آذربایجان شرقی سکونت دارند.
مردم آذربایجان شرقی بیش از 10 میلیارد تومان صدقه پرداخت کردند
مردم نیکوکار استان آذربایجان شرقی در 9 ماهه امسال10 میلیارد و 300 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19 درصد رشد داشته است.
بهره مندی 3670 مددجوی آذربایجان شرقی از تسهیلات اشتغال
سه هزار و 670 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در 9 ماهه امسال بیش از 62 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال از منابع بانکی و صندوق امداد ولایت دریافت کردند.
بافت 4386 تخته فرش توسط مددجویان استان
مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در 9 ماهه سال جاری 4386 تخته فرش به مساحت 23 هزار و 326 متر مربع بافتند.
مردم آذربایجان شرقی 20 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند
مردم نیکوکار استان آذربایجان شرقی در 9 ماهه امسال 20 میلیارد و 48 میلیون تومان زکات پرداخت کردندکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 91 درصد رشد داشته است.
مددجویی که تولیدکننده سنگ‌های تزئینی شد
مددجوی کمیته امداد پس از دریافت وام اشتغال کسب و کار خود را در زمینه تولید سنگ‌های تزئینی پلیمری ساختمان و محوطه شروع کرد و در مدت کوتاهی به کارآفرین موفق شهرستان آذرشهر تبدیل شد.
توجه به ظرفیت های استان در اشتغال زایی مددجویان
70 درصد مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی سالمند و بیمار هستند که نمی توان برای اشتغال این تعداد برنامه ریزی کرد.
956 مشاوره و خدمت حقوقی وکلای نیکوکار به مددجویان آذربایجان شرقی
وکلای نیکوکار در 9 ماهه سال جاری 956 مورد مشاوره و خدمات حقوقی مانند تنظیم دادخواست، شکوائیه و شرکت در جلسه دادرسی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی انجام دادند.
بهره مندی 300 خانوار مددجو از بسته های حمایتی خیران مرکز نیکوکاری المهدی تبریز
300 خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در شب یلدا از بسته های حمایتی مرکز نیکوکاری المهدی تبریز بهره مند شدند.
مادری فداکار با 3 فرزند دانشگاهی
مددجوی کمیته امداد علاوه بر بافت تابلو فرش در منزل، با قرآن کریم نیز مانوس است و توانسته 16 سوره حفظ کند.فرزندانش نیز به مدد همت و تربیت صحیح او در زمینه های تحصیل، حفظ قرآن و احکام به موفقیت رسیده اند.
تربیت در کار فرهنگی یک اصل است
تربیت در کار فرهنگی اصل و آموزش فرع است.در انجام کار فرهنگی باید برنامه و هدف داشته باشیم تا بتوانیم آن را به دیگران منتقل کنیم.
تقدیر از کمیته امداد آذربایجان شرقی به دلیل مبارزه با بی سوادی مددجویان
کمیته امداد آذربایجان شرقی جزء پنج دستگاه اجرایی برتر استان در زمینه مبارزه با بی سوادی مددجویان تحت حمایت شناخته شد.
تدوین نقشه راه پیشگیری از مصرف مواد مخدر
نقشه راه پنج ساله مبارزه و پیشگیری از مصرف مواد مخدر خانوارهای تحت حمایت توسط کمیته امداد استان آذربایجان شرقی تهیه و تدوین شد.
دامپزشکی که حامی 18 یتیم است
حامی نیکوکار تبریزی با مراجعه به کمیته امداد در طول 17 سال، حمایت از 18 یتیم را بر عهده گرفته است و علاوه بر کمک نقدی، اقلام مورد نیاز ایتام را تامین می کند.
اعزام 6500 مددجوی آذربایجان شرقی به اردوهای زیارتی
شش هزار و 500 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در 9 ماهه سال جاری به اردوهای زیارتی اعزام شدند.
اجرای طرح " چله همدلی"
طرح چله همدلی با هدف تامین نیازهای شب یلدایی خانوارهای تحت حمایت، توسط کمیته امداد استان آذربایجان شرقی اجرا می شود.