دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۸
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۶۹۳۶۰
گزارشگر : ۷۶
مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی:

امسال 1000 مسکن مددجویی در دست ساخت داریم

(یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸) ۱۱:۴۸

کلامی با اشاره به اینکه اولویت امداد، مسکن دار کردن ایتام زیرپوشش کمیته امداد است اظهار داشت: امسال 1000 مسکن در دست ساخت داریم که اکنون اغلب در مرحله بتن‌ریزی هستند.

به گزارش سایت خبری امداد، محمد کلامی با اشاره به اینکه اولویت امداد، مسکن دار کردن ایتام زیرپوشش کمیته امداد است اظهار داشت: سال گذشته در نوسانات شدید اقتصادی 841 مسکن به مددجویان تحویل دادیم، امسال هم در تفاهم بین دو نهاد انقلابی سپاه و کمیته امداد 1000 مسکن در دست ساخت است که اکنون اغلب در مرحله بتن‌ریزی هستند.

وی با بیان اینکه از سال 96 قرار بود که در طول 5 سال همه مددجویان بدون مسکن که بر‌اساس آمار 96 حدود 3 هزار خانوار بود، صاحب مسکن شوند، گفت: سال 96 حدود 750 مسکن، سال 97 حدود 840 مسکن ساخته شده و سال 98 حدود 1100 مسکن ساخته می‌شود که از برنامه جلوتر هستیم اما با توجه به تغییر ترکیب و آمار مددجویان، نیاز مسکن مددجویی افزایش یافته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی با ابراز تأسف از اینکه تکانه‌های شدید اقتصادی سال قبل باعث شد که 20 هزار خانوار جدید به جمعیت مددجویی استان اضافه شوند، افزود: این مددجویان نیازهای جدیدی را به امداد وارد می‌کنند که مسکن یکی از این نیازهاست و باید بر اساس تعهدات، تأمین شود.

وی از افزایش مشارکت‌های مردمی در کمیته امداد استان خبر داد و با تاکید بر اینکه رشد اعتماد مردمی، خود را در قالب رشد مشارکت عمومی نشان می‌دهد، ابراز داشت: در جشن رمضان امسال علی‌رغم اینکه تصور می‌کردیم به دلیل مشکلات اقتصادی و همزمانی با کمک‌های مردمی به سیل، با افت محسوسی مواجه شویم، اما به 5 هزار حامی ایتام نیاز داشتیم که 6900 حامی جذب شد، در کمک‌های نقدی در جشن رمضان، با رشد 124 درصدی از 330 میلیون تومان سال قبل به 760 میلیون رسید، در کمک‌های غیر نقدی و کالایی هم با رشد 24 درصدی، از 7 میلیارد و 200 میلیون تومان به 7 میلیارد و 700 میلیون تومان رسیدیم.

کلامی ادامه داد: در حادثه سیل هم مردم 600 میلیون کمک نقدی و 7 میلیارد کمک غیر نقدی از طریق امداد استان انجام دادند که به صورت هوشمند هزینه کردیم. با کمک‌های مردمی سعی کردیم اقلام ضروری مانند موکت، یخچال، پتو و... که لوازم خانگی ماندگار باشند، خریداری و ارسال کنیم که استاندار هم به دلیل هدفمند کردن کمک‌های مردمی از امداد استان تقدیر کرد.

وی میزان افزایش اعتماد عمومی در حوزه صدقات را مورد اشاره قرار داد و گفت: صدقات سال 96 نسبت به 95 حدود 11 درصد افزایش داشت، صدقات سال 97 نسبت به 96 حدود 20 درصد رشد داشت که رتبه اول میزان رشد کشور را کسب کردیم، در سه ماهه 98 هم نسبت به مدت مشابه سال 97 با 16 درصد رشد، 500 میلیون تومان میزان کمک‌ها افزایش داشت و دوباره رتبه نخست را کسب کردیم.

انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید