دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۰:۴۱
سرویس : آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۵۷۴۳۳
گزارشگر : ۶۷
مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی اعلام کرد

14هزار دانش‌آموز چشم انتظار کمک خیران در جشن عاطفه‌ها

(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۱۰:۴۱

14 هزار دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید نیازمند کمک مردم نیکوکار و خیران هستند.

 نشست خبری مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با موضوع جشن عاطفه ها  برگزار شد.                 

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد کلامی مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: 14 هزار دانش آموز تحت حمایت این نهاد در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید نیازمند کمک مردم نیکوکار و خیران استان هستند.                                                                                                                       

وی با بیان اینکه 40 پایگاه کمیته امداد استان آماده جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم نوعدوست استان در جشن عاطفه ها هستند، افزود: امسال مراسم جشن عاطفه ها  در 23 و 24 شهریور در پایگاه های اصلی کمیته امداد و میعادگاه های نماز جمعه و همچنین 19 مهر ماه در سطح مدارس  استان برگزار می شود. 

کلامی با اشاره به اینکه مردم نوعدوست استان در سال گذشته بیش از چهار میلیارد تومان به جشن عاطفه ها کمک کردند، گفت: خیران استان از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیارد و 500 میلیون تومان به دانش آموزان بی بضاعت کمک کرده اند.                                                                                              

مدیرکل کمیته امداد استان با تاکید به اینکه امسال همه دانش آموزان تحت حمایت این نهاد دارای حامی محسنین هستند،  افزود: در آستانه جشن عاطفه ها واحد تولیدی زرماکارون لوازم التحریر، کیف و کفش دانش آموزان نیازمند را به ارزش 50 میلیون تومان تامین کرد.                                                                    

وی با بیان اینکه اعتماد مردم به کمیته امداد مهمترین سرمایه این نهاد است، گفت: 40 درصد از منابع درآمدی کمیته امداد استان متکی به کمک های مردمی است و این کمک ها در سرفصل های مختلف بین نیازمندان توزیع می شود.                                                                                                                     

کلامی از ایجاد هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در پنج ماهه سال جاری خبر داد و افزود: پنج هزار شغل در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان ایجاد خواهد شد..                                                                                                                   

وی با اعلام اینکه امسال 200 خودرو وانت به مددجویان روستایی و مناطق محروم استان واگذار شد، افزود: این خودروها فقط برای مناطق روستایی و محروم در نظر گرفته شد و مددجویان به تدریج با توانمند شدن از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج خواهند شد.                                                                                        

مدیرکل کمیته امداد استان با اعلام اینکه جشن خودکفایی مددجویان در آبان ماه امسال برگزار می شود، افزود: امسال پنج هزار مددجوی تحت حمایت از چتر حمایتی کمیته امداد استان خارج خواهند شد و سال گذشته نیز چهار هزار و 600 مددجو خودکفا شدند.                                                                                       

کلامی با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی بیشترین کاریابی برای مددجویان را به خود اختصاص داده است، افزود:در پنج ماهه امسال برای 250 نفر از مددجویان تحت حمایت کاریابی شده است.                              

وی با تاکید به اینکه هشت هزار نفر از مددجویان تحت حمایت از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره مند هستند، گفت: در سال گذشته بیش از 25 میلیارد تومان برای درمان مددجویان تحت حمایت هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان با اعلام اینکه در پنج ماهه سال جاری چهار میلیارد و 454 میلیون تومان صدقه در استان جمع آوری شده است، گفت: در این مدت 60 هزار صندوق صدقات خانگی توسط کمیته امداد استان توزیع شده است.                                                                                                                    

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید