تاریخ انتشار: 1401/06/16 12:00 حوزه انتشار: ستاد مرکزی شناسه خبر: 81045

رئیس کمیته امداد خبر داد:

ثبت نام 232 هزار مددجوی کمیته امداد در طرح نهضت ملی مسکن

بختیاری

رئیس کمیته امداد از ثبت نام 232 هزار مددجوی تحت حمایت در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در جلسه شورای مسکن استان لرستان با اشاره به ظرفیت‌های استان در حوزه‌های مختلف گفت: شاهد یک حرکت جهشی در استان هستیم و مردم لرستان با وجود مشکلات، همیشه در صحنه هستند که باید سر تعظیم در برابر این مردم فرود آورد.

وی با بیان اینکه مسکن یکی از ابعاد مهم توانمندسازی مددجویان است، افزود: قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) ساخت یک میلیون مسکن برای خانواده‌های نیازمند را تقبل کرده که از این تعداد 500 هزار مسکن قطعی شده است و ظرف 30 ماه ساخته خواهد شد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به حمایت دولت از ساخت مسکن محرومان، اظهار کرد: در رابطه با نهضت ملی مسکن، سهم مددجویان کمیته امداد 360 هزار واحد در نظر گرفته شده است که ۱۲۰ هزار واحد برای روستاها و ۲۴۰ هزار و برای مناطق شهری احداث خواهد شد.

بختیاری از ثبت نام 232 هزار مددجوی کمیته امداد در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و تاکید کرد: مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی لازم نیست 40 میلیون تومان مبلغ اولیه ثبت نام را پرداخت کنند.

وی به دیگر برنامههای کمیته امداد برای خانه‌دار شدن مددجویان پرداخت و گفت: برای ساخت ۴۰ هزار  واحد مسکن، تفاهم‌نامه با بسیج سازندگی داریم و این ۴۰ هزار باید در روستا ساخته شود. امیدواریم به کمک بسیج سازندگی تا پایان سال ۱۴۰۲ هیچ مددجوی روستایی بدون مسکن در کشور نداشته باشیم.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه ساخت 10 هزار واحد مسکن هم با کمک بنیاد مستضعفان مبادله شده است که قرار است تا پایان امسال اجرا شود. اگر تا پایان سال ۱۴۰۱ این 10 هزار واحد به اتمام برسد، ساخت 10 هزار واحد دیگر مجدد مبادله می‌شود.

انتهای پیام